Blog

Beyaz Renk Modern TV Ünitesi İle Uyumlu Mobilya Seçimi

modern TV ünitesi

Beyaz, hepimizin arzu ettiği ve aslında kullanmaktan en çok çekindiği renktir. Sade ama bir o kadar da elit bir renk olan beyazı ev eşyalarında sıklıkla görürüz. Özellikle modern TV ünitesi tasarımlarında beyaz rengin asilliğinden yararlanabilirsiniz. Ama beyaz renk bir TV ünitesini oturma odasında diğer eşyalarla kombinlemek de hayli güç olabilir. Gelin bu konuda size dekorasyon önerilerimizle yardımcı olalım.

Kontrast Renklerin Avantajından Yararlanın

Zıt renkler dekorasyonda çarpıcı bir görünüm yakalamanıza imkan sağlar. Özellikle beyaz ile zıt tonlarda kullanacağınız duvar rengi istediğiniz çarpıcı etkiyi kolayca oluşturur. Mobilya seçimlerinizi uyum açısından duvar rengi ile paralel renklerde tercih edebilirsiniz. Peki, beyazın kontrast renkleri nelerdir?

Beyazı daha çarpıcı hale getirmek için kullanabileceğiniz renklerin başında siyah gelir. Bunun yanı sıra grinin tonlarından yararlanarak farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Son dönemde popüler olan antrasit, grinin en göz alıcı tonlarını oluşturur.

Siyah mobilyalar ile birlikte kullanabileceğiniz beyaz renk modern TV ünitesi, oturma odanızda çarpıcı bir doku yaratır. Gri ve tonlarına sahip mobilyalar ise uyumlu duvar renkleri ile birlikte beyaz TV ünitenizin estetik görünüm kazanmasını sağlar.

Bu renklerin dışında beyaz renk bir duvar ünitesini baskın renk mobilyalarla dekore edebilirsiniz. Örnek olarak lacivert, mor, kahverengi gibi seçimler yapabilirsiniz. Uyumlu dekoratiflerle odanın içerisindeki estetik geçişi kolayca yakalayabilirsiniz.

Ahşap ve Beyazın Asil Uyumu

Ahşap mobilyalar yüzyıllardan beri şıklığın timsalidir. Hem koyu hem de açık renklerle uyum içerisinde kullanılabilir. Siyah renk ile elit ve asil bir dekorasyon yaratır. Beyaz renk ile kullanıldığında ise doğal ve aydınlık veren bir enerji ortaya çıkarır.

Beyaz renk modern TV ünitesi, ahşap mobilyalar ile uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Elbette mobilyalarınızın kumaş dokusu, rengi önemlidir. Yanı sıra tasarım bakımından da seçtiğiniz duvar ünitesi ile uyum göstermelidir. Bu sayede oturma odanızda dikkat çekici ama göz yormayan bir tasarım elde etmiş olursunuz.

Modern ve çağdaş tasarımlara sahip koyu renk ahşap mobilyalarla beyaz duvar ünitesi salonunuza hoş bir hava katacaktır. Elbette iç mekanda daha çok aydınlık bir atmosfer yakalamak isteyebilirsiniz. O zaman ise açık renklerde konforlu köşe takımlarını kullanabilirsiniz. Alanı canlandırmak için şık tasarım ahşap gövdeli lambader modellerinden yararlanabilirsiniz.

modern TV ünitesi

Farklı Tasarımlarla Tarzınızı Ön Plana Çıkarın

Modern TV ünitesi beyaz modeller de kendi içerisinde çok sayıda tasarıma sahiptir. Her tasarım farklı bir dokuyu ve estetik zarafeti yansıtır. Yani tüm beyaz renk duvar ünitelerini aynı sınıfta değerlendiremeyiz. Bu bakımdan farklı tasarımlarla kendi tarınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

Günümüzde gerek mobilya sektöre gerek şık dekoratifler size çok sayıda olanak sunuyor. Ancak eğer bu kadar seçenek arasında sıkışmış hissediyor ve kararsız kalıyorsanız; adım adım ilerleyebilirsiniz. Kendinize soracağınız sorular, beyaz renk modern TV ünitesi ile kullanabileceğiniz mobilyaları seçmekte yardımcı olacaktır.

  • Evimde hangi tarz dekorasyon istiyorum?
  • Fazla baskın ya da fazla açık renkli mobilyalar zamanla sıkılmama neden olur mu?
  • Odamdaki dekorasyonu uyumlu hale getirmek için hangi tamamlayıcı mobilyaları seçmeliyim?
Canlı ve Sıcak Renkler Kullanın

Beyaz renk bir TV ünitesi istiyor ama odaya hakim tonun fazla açık olmasını istemiyor musunuz? Yine de baskın tonların zamanla odanın enerjisini düşürebileceğinden de endişelenebilirsiniz. O zaman daha çok sıcak ve tatlı renklere ya da soğuk ama hafif renklere yönelebilirsiniz.

Modern TV ünitesi özellikle salonun en dikkat çekici parçasıdır. Kitaplık bölümünde kullanacağınız sıcak tonlardaki dekoratif eşyalarla beyazın durgun görünümünü kırabilirsiniz. Aynı etkiyi soğuk pastel renklerle de yaratabilirsiniz. Seçim size kalmış. Gelin neler yapabileceğinize bakalım.

  • Şeftali tonlarında bir duvar rengi tercih edebilirsiniz. Beyaz renk duvar ünitesi için yine beyaz mobilya tercihinde bulanabilirsiniz. İç mekandaki havanın enerjisini yükseltmek için duvarınızın renginde farklı tonlardaki kırlentlerden yararlanabilirsiniz. Aynı dekorasyonu farklı renklerle de sağlayabilirsiniz.
  • Beyaz ren duvar ünitenizin raflarında canlı renklerden oluşan bir dekoratif kullanabilirsiniz. Ya da yine dekoratif çerçevelerle üniversite yıllarınızdan kalma renkli fotoğrafları burada şık bir şekilde dizebilirsiniz.
  • Renkli bench ve puflar ise odaya hem canlılık hem de ekstra bir konfor kazandırabilirler.

modern TV ünitesi

Dekoratif Eşyalarla Bütüncül Bir Geçiş Yaratabilirsiniz

Odanın içerisinde kullandığınız dekoratif eşyalar size çok büyük bir etki göstermiyor izlenimi verebilir. Ancak ana mobilyalar arasında uyumlu bir geçiş sağlamak bakımından önemli bir etki gösterir. Yanı sıra odanın dekorasyonunu zenginleştirir ve şık bir doku kazandırır.

Günümüzde gerek teknolojik üretim gerek şık tasarım bakımından modern TV ünitesi modelleri, kullanıcılara çeşitli dekoratif fırsatlar sunar. Özellikle fonksiyonel modelleri tercih etmelisiniz. Bu sayede oturma odanızda düzenli bir görünümü kolayca yakalayabilirsiniz.

Kitaplık ve raflı modeller size estetik bir alan kazandırır. Bu alandan dilediğiniz ölçüde ve şekilde yararlanarak oturma odanızı canlandırmak size bağlı. Beyaz TV ünitesi ile çok sayıda dekorasyon oluşturabilirsiniz. Yeter ki zevklerinizi ve yaratıcılığınızı özgür bırakın. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

Back to list

Leave a Reply

Your email address will not be published.