Blog

Beyaz Duvar Ünitesi Modelleri İle Salonunuzda Nasıl Dikkat Çekebilirsiniz?

Duvar ünitesi modelleri

Duvar ünitesi modelleri oldukça çeşitlidir. Renginden tutun işlevine kadar birçok duvar ünitesi vardır. Günümüzde popüler olan duvar ünitesi rengi beyazdır. Beyaz her renge uyumlu olması sebebiyle odalarda uyum sorunu yaratmaz. Aynı zamanda odaya zarif ve estetik bir görünüm de kazandırır.

blank

Beyaz duvar üniteleri oldukça popülerdir. Bunun sebebi insanların hem sadeliğin hem de modernliğin peşinden koşmalarıdır. Ayrıca beyaz rengi her şeyle oldukça kolay bir şekilde tamamlanabilir.  Duvar ünitesi modelleri çeşitli olsa da en göze çarpanı beyaz renkli olanlarıdır. Fakat beyaz rengi tek başına dikkat çeken bir renk değildir. Bu sebeple beyaz duvar ünitelerini parlatacak eşyalara ihtiyaç duyarız. Bu sayede sadelik ve şıklık birleşir ve odanızda estetik bir görünüm oluşur.

Beyaz Duvar Ünitesi ve Koltuk Uyumu

Eğer beyaz duvar ünitesi kullanıyorsanız koltuk renklerinde açık renklerden kaçınmalısınız. İki açık renkli ürün çarpıştığında ortaya hiç hoş olmayan bir görüntü çıkar. Ayrıca oda bir bütün olarak gözükmez. Salonların biraz ihtişamlı ürünlere ihtiyaçları vardır. Beyaz duvar ünitesi oldukça şık bir üründür. Ama biraz da olsa parlatılmaya ihtiyaç duyar.

Duvar ünitesi modelleri arasından beyaz olanı seçtiyseniz doğru bir seçim yaptınız demektir. Şimdi bu doğru seçimi taçlandırma zamanı! Beyaz duvar ünitenizin dikkat çekmesini istiyorsanız koltuklarınız koyu renkte olmalı. Bu sayede koyu ve açık renkler dans etmiş olur. Bunun sonucunda iki ürün de birbirine ışıltı katar. Koyu renkli koltuklar beyaz duvar ünitesinin parlamasını ve şık durmasını sağlar. Duvar ünitesinin asaletini ortaya çıkarıp salonun atmosferini değiştirir.

blank

Beyaz Duvar Ünitesi ve Duvar Renkleri

Duvar ünitesi modelleri arasından seçim yapmak kimi zaman zordur. Çünkü insanlar genelde duvar ünitesi seçmeden önce evlerini boyatırlar. Size tavsiyemiz duvar rengi ve duvar ünitesini beraber seçmeniz. Bu sayede sonradan herhangi bir pişmanlık yaşamazsınız.

Beyaz duvar ünitesi koyu renkli duvarlarda oldukça dikkat çeker. Koyu rengin boğucu havasını alır. İki renk birbiriyle harika bir uyum sağlar. Siyah ve beyazın dansını izleriz adeta.  Açık renkli duvarlarda beyaz duvar ünitesi oldukça yanlış bir tercih olur. Duvar üniteniz bu duvarlar üstünde şık durmaz. Aksine içlerinde kaybolup gider. Beyaz duvar ünitelerinin biraz öne çıkarılması gerekmektedir.

Duvar ünitesi modelleri arasında en sade duran renk beyazdır. Ama aynı zamanda en şık model de kendisidir. Bu sebeple beraber kullanıldıkları zeminin de şık olması gerekmektedir.

Beyaz Duvar Ünitelerinin Boyutları

Şüphesiz ki büyük duvar üniteleri en çok dikkat çeken ünitelerdir. Fakat bu şıklık anlamına gelmez. Bir duvar ünitesinin şık olması için bulunduğu odayla uyumlu olması gerekir. Bu sebeple, küçük bir oda için büyük bir duvar ünitesi kullanmaktan kaçının. Aynı şekilde büyük bir odanız varsa küçük duvar ünitesi tercih etmeyin.

Beyaz duvar üniteleri büyük tercih edildiği zaman daha çok dikkat çeker. Küçük seçilen duvar üniteleri televizyonla birleşince dar ve  sıkışık bir görünüm verebilir. Ama duvar ünitesi modelleri arasından büyük beyaz bir ünite seçerseniz, duvar üniteniz oldukça ihtişamlı durur.  Tabii, bu durum odanızın ölçülerine göre değişir. Odanızda bulunan diğer eşyalar da beyaz duvar ünitenizin şıklığını etkiler. Bu sebeple odanızda kullandığınız eşyalara da dikkat edin. Odanızda yoğun bir eşya kullanımı varsa ünitenizi küçük seçmeniz gerekebilir.

blank

Beyaz Duvar Üniteleri ve Dekorasyon Fikirleri

Beyaz duvar ünitenizi şık göstermeyi istemek en doğal hakkınız. Çünkü beyaz ünitelerin buna ihtiyacı var. Beyaz rengin sade bir renk olması sebebiyle beyaz duvar ünitelerinin dekorasyonda ön plana çıkarılmaları gerekiyor. Bu da, ünite üzerine konulan dekorasyon ürünleri ile mümkün olabilir. Bu ürünler koyu renkteki biblolar olabilir. Açık veya metal renkte kullanılan biblolar estetik bir görüntü oluşturmaz. Bu nedenle beyaz duvar üniteniz dikkat çekmez.

Duvar ünitesi modelleri incelendiği zaman birçoğunun geniş olduğu gözlemlenir. Bu genişlik üniteleri doldurma imkânı sunar. Üniteleri doldurduğunuz eşyalar ise çok önemlidir. Beyaz rengiyle uyumsuz hiçbir eşya konulmamalıdır. Ünite, genişse çok da boş bırakılmamalıdır. Bu durumda TV ünitesi bomboş kalır. Bu da estetikten uzak bir görünüm oluşturur. Duvar ünitesi modelleri güzelleştirilmeye müsaittir. Sizde beyaz renkteki üniteniz için koyu renkte dekoratif ürünler kullanabilirsiniz.

blank

Beyaz Duvar Ünitesini Çevreleyen Detaylar

Duvar ünitelerinin çevresinde duran eşyalar estetik görünüm açısından oldukça önemlidir. Beyaz duvar ünitesinin çevresi boş kalmamalıdır. Böyle bir durumda dümdüz beyaz bir görüntü ortaya çıkar. Duvar ünitesi modelleri oldukça işlevseldir. Baktığımız zaman, duvar ünitelerine kitap bile konulduğunu görebiliriz.

Beyaz duvar ünitesine az ve öz sayıda kitap konulabilir. Böylece ünite dikkat çekici bir hale gelir. Aynı zamanda ünitenin üzeri alakasız ürünlerle doldurulmamalıdır. Beyaz duvar ünitesine en çok yakışacak ürünler koyu renkli biblolardır. Aynı zamanda koyu renk çerçeveli fotoğraflar da beyaz ünitenizi dikkat çekici bir hale getirir. Ama üniteyi fazla ürüne boğmamak önemlidir. Bu da, kaba bir görüntü oluşturur.

Back to list

Leave a Reply

Your email address will not be published.