Blog

En Doğru Giysi Dolabı Düzenleme İpuçları

En Doğru Giysi Dolabı Düzenleme İpuçları

Evinizde giysi dolabınız varsa ihtiyaç duyacağınız şeylerden birisi giysi dolabı düzenleme ipuçları olacaktır. Giysi odası olması elbette şart değil. Evinizde yatak odalarında yer alan giysi dolaplarının doğru biçimde düzenlenmesi çok önemlidir. Bunun için ise belirli ipuçlarının kullanılması yeterli etkiyi sağlayacak unsur olacaktır.

Doğru giysi dolabı düzenleme oldukça düzenli ve tertipli bir dolabın sahibi olabilirsiniz. Böylelikle dolaplarınızı çok daha işlevsel kullanırken bir yandan da elbiselerinizi kolayca bulabilirsiniz. Bu anlamda sizi rahatlatacak giysi dolabı düzenleme ipuçları ile ilgili bilgileri ise yazımızda bulabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız bu yazıyı okuyarak giysi dolabı düzenleme konusunda sizlere yardımcı olacak ipuçlarının sahibi olabilirsiniz. Doğru kullanım sayesinde hem alandan kazanabilir hem de yatak odanızda ya da giysi odanızda daha estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

İşte giysi dolabı düzenlerken size yardımcı olacak o ipuçları:

En Doğru Giysi Dolabı Düzenleme İpuçları

Askı ve Dolap Düzenleyicilere Yer Açın

Dolabınızın düzenli olması için birçok farklı ürün satılmaktadır. Bu ürünler arasında ise her yerde kolaylıkla bulunan askı ve dolap düzenleyici ürünler yer almaktadır. Giysilerinizi ne kadar çok askıya asarsanız dolabınız o ölçüde çok daha düzenli olacak ve boş alan kalacaktır. Bu sayede giysileriniz üst üste olmayacağı için giysilerin kırışması da mümkün olmayacaktır.

Diğer kullanılacak ürünler ise dolap düzenleyiciler olacaktır. Bu özel ürünleri dolapların boş kalan alanlarını kullanmak üzere değerlendirebilirsiniz. İçine ise kemer, iç çamaşırı, çorap gibi ürünleri koyabilirsiniz.

Çantalarınız için de bu özel düzenleyicileri kullanmanız çok daha iyi bir tercih olacaktır. Dolapların boş kalan alt bölümlerine çantalarınızı dizerek boş yerleri değerlendirme şansı elde edebilirsiniz. Bunlar çok kullanılan ve işe yarayan giysi dolabı düzenleme ipuçları arasında yer almaktadır.

En Doğru Giysi Dolabı Düzenleme İpuçları

Aksesuarları Tek Bölümde Kullan

Dolapta birçok ürün yer alır. Kışlık ve yazlık giysiler birçok çeşide sahiptir. Bununla birlikte çanta, atkı, çorap ve şal gibi ekstra aksesuarlar da giysi dolapları içinde yer almaktadır. Yazlık ve kışlık şapkalar da bu kategori içinde yer almaktadır.

Bu ürünlerin her birisini tek bir bölümde kullanmak ise her zaman sizin için gerekli düzeni sağlayacaktır. Bu ürünler için dolabınızda yer almaması durumunda ise şifonyer ve duvar askısı gibi alanlarda kullanım yapabilirsiniz.

Bazı büyük giysi dolaplarının kemer, çanta için özel ayrılmış alanları vardır. Tüm aksesuarları bu bölümde farklı alanlarda kullanarak düzen sağlayabilirsiniz. Çantaları bir yana, kemerleri bir yana, şal ve fularları ise farklı bir bölümde kullanabilirsiniz. Bu en doğru kullanım şekillerinden birisi olarak dolap düzenleme işini çok daha kolay bir hale getirecektir.

Bu tarz uygulamanın diğer avantajı ise aradığınız aksesuarı hemen bulmanıza olanak tanımasıdır. Bu uygulamalar ile sizlere önereceğimiz giysi dolabı düzenleme ipuçları hakkında faydalı bilgiler alabilirsiniz. Bunların hepsini dolaplarınızda ve giysi odalarınızda kullanabilirsiniz.

Ev Giysilerini Çekmecelere Yerleştir

Ev giysilerinin her zaman daha kolay ulaşılan yerlerde olması da önemli ipuçlarından birisidir. İş ya da okuldan geldikten sonra üstünüze daha rahat şeyler giyersiniz. Sweat ve eşofman gibi ürünleri bu nedenle dolabınızın çekmecelerinde saklamanız uygun bir seçim olacaktır.

Pijama, geceliklerin ise ayrı bir çekmecede saklanması gerekir. İş ve okul giysilerinizi ise askılara asarak sabah hazır ve ütülü biçimde kullanma imkanı elde edebilirsiniz. Bu sayede işe ya da okula giderken giyeceğiniz tüm giysiler asla buruşmaz. Bu size sabahın erken saatlerinde büyük bir kolaylık sağlayacaktır. İş ya da okula giden kişiler için bunlar oldukça etkili olacak giysi dolabı düzenleme ipuçları arasında yer almaktadır.

En Doğru Giysi Dolabı Düzenleme İpuçları

Bol Bol Hurç ve Sepet Kullan

Askı ve dolap düzenleyici ürünlerin kullanımı sık sık yapılmalıdır. Bu ürünlere ek olarak ise hurç ve sepet kullanımı da mutlaka dolap ve giysi odalarında gerekli olan uygulamalardan birisidir. Sizler de uygun fiyatlı sepet ve hurçlar alarak giysilerinizi bunların içine koyabilirsiniz. Bu sayede odanız çok daha düzenli ve tertipli bir görünüme kavuşacaktır.

Hurçların diğer kullanım alanı ise giysilerinizi yazlık ve kışlık ayırırken kullanımıdır. Bu sayede yazın kışlık ve giymediğiniz giysileri bu hurç içinde odanın görünmeyen bir alanında muhafaza edebilirsiniz. Aynı uygulama kış döneminde de yazlık giysiler için yapılmalıdır. Bu sayede dolap ve giysi odanızın çok daha sade kalmasını sağlayabilirsiniz. Sade bir giysi dolabı için bu tarz giysi dolabı düzenleme ipuçları çok işinize yarayacaktır.

Rafları Doğru Şekilde Organize Et

Giysi dolaplarında birçok raf bulunur. Bu raflar dolabın büyüklüğü ile doğru orantılıdır. Bu alanlara yazlık, kışlık tişörtler, kazaklar konabilir. Bu raflara aynı zamanda kot pantolon gibi çok kolay buruşmayan ürünleri yerleştirmek de doğru bir seçim olacaktır.

Rafların doğru biçimde organize edilmesi ise çok önemlidir. Aynı kategoride yer alan giysilerin aynı raflarda olması çok daha düzenli bir kullanım şekli olacaktır. Dilerseniz aynı rafta yer alacak ürünleri renklerine göre de bir düzene sokabilirsiniz. Ne kadar düzen o kadar tertip getirecektir. Bu ipuçları en çok kullanılan giysi dolabı düzenleme ipuçları arasında yer almaktadır.

Back to list

Leave a Reply

Your email address will not be published.