Blog

Kendinize Uygun Giysi Dolap Modelleri Nasıl Tercih Edilmelidir?

Giysi dolap modelleri

Giysi dolap modelleri, günümüzde oldukça çeşitlidir. Bu sebeple kıyafet dolabı seçmek, insanları zorlayan bir şey değildir. Ama önce kendimiz için ne istediğimizi bilmemiz gerekmektedir. Böylelikle kafamızda istediğimiz dolap modelini çizebiliriz. Ama iş sadece bununla bitmiyor. Giysi dolabı seçerken odamızın ölçüleri de oldukça önemlidir. Çünkü dolabın bulunduğu odaya sığması gerekmektedir.

Giysi dolabı seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da dolabın diğer mobilyalarla oluşturacağı uyumdur. Bu uyum estetik görünüm açısından da oldukça önemlidir. Bu sebeple giysi dolabının diğer mobilyalarla birlikte alınmasını tavsiye ederiz. Böylece kıyafet dolabınızın diğer eşyalarla sağlayacağı uyumu büyük resim halinde görebilirsiniz. Bu durum işinizi oldukça kolaylaştırır.

Giysi dolap modelleri

Yatak Odası İçin Giysi Dolap Modelleri

Giysi dolap modelleri, odadan odaya göre çeşitlidir. Yatak odası için üretilen giysi dolap modelleri biraz daha büyüktür. Çünkü yatak odasındaki dolaplar iki kişi için dizayn edilmiştir. Bu sebeple normal giysi dolaplarından daha büyüklerdir.

Yatak odası için giysi dolabı almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar var. Bunlardan ilki yatak odanızın genişliği.  Eğer geniş bir yatak odasına sahipseniz büyük bir dolap kullanmanızda bir sakınca yoktur. Fakat küçük yatak odalarında geniş dolaplar hiç şık durmayacaktır. Aynı zamanda yatak odanızın kullanım alanını da küçültecektir. Bu sebeple yatak odanız için dolap alırken odanızın genişliğine dikkat etmelisiniz. Yatak odası dolapları genelde geniş olur ama odanız küçükse geniş alma mecburiyetiniz yoktur.

Çocuk Odası İçin Giysi Dolap Modelleri

Giysi dolap modelleri çocuk odaları için oldukça çeşitlidir. Çocuk odalarında kullanılan giysi dolapları genelde küçük boyuttadır. Yine de geniş bir çocuk odasında büyük bir dolap kullanmanın bir sakıncası yoktur. Tabii bu durum çocukların kıyafetlerine göre de değişir.

blank

Çocuk giysi dolap modelleri genelde yatakla beraber takım halinde sunulur. Bu sayede odada sağladığı bütünlük önceden görülür. Çocuklar için üretilen giysi dolap modelleri daha küçük oldukları için odada kolayca bütünlük sağlayabilirler. Fakat yine de almadan önce odanın ölçülerine dikkat etmek gerekmektedir. Eğer çocuk odası çok küçükse tek kapaklı dolaplar da iş görmektedir.

Eğer odada birden fazla çocuk beraber kalacaksa bir tane büyük giysi dolabı alınabilir. Böylece kullanım kolaylığı sağlanmış olur. Aynı zamanda kıyafet dolabı odada çok yer kaplamaz. Çocukların oyun alanı için yer kalmış olur.

Giyinme Odası İçin Giysi Dolap Modelleri

Kıyafet dolap modelleri her oda için farklı şekilde üretilmiştir. Giyinme odaları için üretilen dolaplar oldukça büyük ve geniştir. Kimi zaman bu dolaplar tüm odayı kapsar. Bu durumda odanın ortası boş kalır. Eğer yatak odanızda büyük bir giyinme dolabı için yer yoksa giyinme odası tercih edebilirsiniz. Böylece işleriniz kolaylaşmış olur.

Yine bu durum kıyafetlerinizin çeşitliliğine göre de değişir. Genellikle çok fazla kıyafeti olan insanlar giyinme odalarını tercih ederler. Bu odalar için tercih edilen dolaplar geniştir. Doğru şekilde kullanıldıkları zaman odanın atmosferini değiştirirler. Aynı zamanda odanın ortası boş kalacağı için odaya ferah bir hava da katarlar. Giyinme odası için giysi dolap modelleri oldukça estetik görünümlüdür. Bu dolapların kapaklarının şeffaf olmasında fayda vardır. Kimi zaman giyinme odasının dolaplarının kapakları yoktur. Böylece kıyafetleri kolayca seçme imkanı sunarlar.

blank

Giysi Dolaplarının Kıyafetleriniz İçin Uygunluğu

Bazen kıyafet dolaplarının dış görünüşüne aldanabiliriz. Günümüzde çok şık giysi dolap modelleri vardır. Fakat ihtiyaç fazlası alınan giysi dolabı odada şık durmaz. Aynı zamanda işinize de yaramaz. Eğer çok kıyafetiniz varsa büyük bir giysi dolabı seçmenizde sakınca yoktur. Fakat az kıyafetli insanlar için büyük giysi dolaplarına gerek yoktur. Bu durum odanızda kalabalık bir görüntüye sebep olur. Odanızın alanını daraltır.

Bu yüzden kıyafet dolabı seçerken ne kadar kıyafetinizin olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Az kıyafetiniz varsa küçük bir dolap da rahatlıkla işinizi görecektir. Böylece odanızda yer de açılmış olacaktır. Odanıza giysi dolabının yanında birçok eşya da koyabilirsiniz. Kıyafet dolaplarınızın dış görünüşü kadar içi de oldukça önemlidir. Dolabın iç bölmeleri kıyafet sayınıza ve çeşidinize uygun olmalıdır. Askıya asacağınız kıyafetleriniz çoksa askı bölümü geniş olan bir dolabı tercih etmelisiniz.

blank

Giysi Dolaplarınızın Odanızla Sağladığı Uyum

Giysi dolap modelleri estetik açıdan oldukça şık ürünlerdir. Ama önemli olan bu ürünlerin odanızla uyum sağlamasıdır. Uyum, sadece ölçülerle olmaz. Yani uyum sadece büyük veya küçük dolaptan ibaret değildir. Giysi dolaplarının rengi odanızla uyumlu olmalıdır. Aynı zamanda dolapların çeşidi de odanızla bir ahenk içinde olmalıdır.

Örneğin odanızda geniş bir boy aynası varsa aynalı dolap modellerinden kaçınmalısınız. Bu durum, görüntü kirliliğine sebep olabilir. Odanızdaki diğer eşyaların uyumuna bakarak metal parçalı giysi dolap modellerini tercih edebilirsiniz. Bu modeller oldukça moderndir. Odanıza estetik bir görünüm kazandırır. Ayrıca çoğu giysi dolabı komodinle tamamlanmayı gerektirebilir. Bu açıdan odanıza kıyafet dolabı alırken büyük resme odaklanmalısınız. Odanızın genel durumuna bakarak uyumlu bir kıyafet dolabı seçebilirsiniz.

Back to list

Leave a Reply

Your email address will not be published.