Blog

Evinizde Yaşam Kalitenizi Yükselten Giysi Dolapları Neden Avantajlıdır?

giysi dolapları

Giysi dolapları herkesin evinde bulunan olmazsa olmaz bir eşyadır. Bu dolapların pek çok çeşidi ve boyutu bulunur. Sizin için ve aileniz için en doğru seçimi yapmak istiyorsanız kaliteden de ödün vermemelisiniz.

Seçtiğiniz giysi dolapları evinizde işinizi çok kolaylaştırır. Günlük hayatta yaşayacağınız streslerin bir kısmını engeller. Evin daha derli toplu görünmesini sağlar. Baza ve sandık gibi eski tip depolama yöntemlerine göre daha kullanışlıdır. Giysilerinizi muhafaza etmekle kalmaz aynı zamanda size pek çok avantajı bir arada sunar. Özellikle son yıllarda moda olan açık tip dolaplar çok tercih ediliyor. Ancak bu dolaplarda eşyaların kirlenmeden kalması imkânsızdır. İlla ki kıyafetler ve raflar toz olur. Bunun yerine yine içini gösteren ama tozu da engelleyen cam kapaklı giysi dolaplarını tercih edebilirsiniz. İşte giysi dolaplarının yaşam kalitesini kat kat artıran avantajları!

giysi dolapları

Eşya Arama Derdine Son!

Doğru tasarlanmış giysi dolapları sayesinde eşyalarınızı arama derdiniz sona erer. Her sabah yaşanan “O bluz neredeydi?” telaşı biter. En rahat kullanım sağlayacak şekilde belirlenen raf aralıkları sayesinde katlayıp özenle yerleştirdiğiniz kıyafetler tek dokunuşunuz ile dağılmaz. Tüm bu avantajları elde etmek için mutlaka iyi tasarlanmış ve kaliteli malzemeden üretilen dolapları tercih etmelisiniz. Çünkü malzeme kalitesi düşük olan dolaplar kıyafet ağırlığını dahi taşıyamadan sorunlar çıkartabiliyor.

Bunun yanı sıra yeterli alan sağlayan dolaplar sayesinde mevsime uygun olmadığı için kaldırmak istediğiniz giysileri de saklayabilirsiniz. Kışlık ve yazlık kıyafetleriniz birlikte aynı dolap içerisinde durabilir. Kullanımı oldukça tehlikeli olan bazalar ve tarihi eser niteliğindeki sandıkları unutun! Tüm giysilerinizi bir arada düzenli şekilde muhafaza edebileceğiniz giysi dolapları arasından seçiminizi yapın.

blank

Zaman Kayıplarını Önler, Tarzınızı Destekler

Bir önceki kısımda bahsettiğimiz gibi evden çıkmadan öne yaşanan eşya arama problemini dolaplar çözüyor. Bu sayede size tarzınızı göstereceğiniz kombinler yapmak için daha fazla zaman kalıyor. Kıyafetler arasında seçim yaparken kullanışlı bölmeleri olan giysi dolapları sayesinde eşyaların ütüsü bozulmaz. Eşyalarınız arasında karışıklık çıkmaz. Aynı zamanda ütülediğiniz kıyafetleri askı kısmına yerleştirerek uzun süre koruyabilirsiniz.

Dolabınızın önünde çok fazla zaman geçirmek istemiyorsanız haftalık veya günlük planlarınızı yaparak yine askılara asabilirsiniz. Bu sayede hem tarzınızdan ödün vermemiş olursunuz hem de dolabınızı en etkin biçimde kullanmış olursunuz. Dolabınızın yaşam kalitenize olan olumlu etkilerini zaman içinde kendinizde görmeye başlayabilirsiniz.

giysi dolapları

Depolama Sorununu Ortadan Kaldırır

Kim demiş giysi dolapları sadece giysiler içindir diye! Dilerseniz bu dolaplardaki büyük depolama alanlarına kullanmadığınız yorgan ve yastıkları da yerleştirebilirsiniz. Böylece kirlenmeden kullanılacakları zamanı dolapta bekleyebilirler. Eğer şu sıralar kullanmayı düşünmediğiniz ayakkabılar varsa onları da dolabınıza yerleştirebilirsiniz. Bunun için özel olarak üretilen şeffaf ayakkabı kutularını veya evde bulunan ayakkabı kutularını kullanabilirsiniz. Bu sayede evin geneli için de depolama sorunu ortadan kalkmış olur.

Battaniyeleri kalın montları ve ceketleri de dolabınızda muhafaza edebilirsiniz. Bu konuda da sizin için bir tavsiyemiz var. Dilerseniz bu tip yer kaplayan eşyalarınızı vakumlu poşetlerle küçültebilirsiniz. Bu yöntemle eşyalarınız normalde kapladıkları yerin yarısını kaplarlar. Bu sayede dolabınızın ne kadar çok eşya aldığına sizler bile inanamayacaksınız!

blank

Evin Estetik Görünümüne Katkı Sağlar

Giysi dolapları için tasarımın önemine vurgu yapmıştık. Ancak iç tasarımı kadar dolabın dışarıdan görüntüsü de çok önemlidir. Dışarıdan bakıldığında dekorasyonu tamamlayan estetik bir parça olarak görülebilecek mobilyalar seçmenizi öneriyoruz. Çünkü odanızda sürekli gözünüzün önünde olacak bu büyük mobilya göze hitap etmezse keyfinizi kaçırabilir.

Kaliteye ve tasarıma verdiğiniz önem sayesinde dolabınız evinizin geneline hâkim olan estetiği bozmaz. Aksine bu estetik görünüme büyük bir katkı sağlar. Hem eşyalarınızı depolarsınız hem de dekorasyonu destekler. Dolabınızı seçerken mutlaka odanın kalanındaki eşyalara bakın. Eğer yatak odası mobilyalarınızı takım olarak alıyorsanız problem yok. Fakat sadece dolabınızı yeniliyorsanız mutlaka ortamın tarzına uydurmalısınız. Odada emanet gibi duran bir mobilyayı kimse istemez. Yatağınızın ve diğer mobilyalarınızın tarzına ve rengine uygun seçimler yapmayı unutmayın!

blank

Giysi Dolaplarının Doğru Kullanımı Nasıl Olmalı?

Giysi dolapları kullanımında düzenli aralıklarla havalandırıp temizlemek önemlidir. Ayrıca içerisine yerleştirdiğiniz kıyafetleri pek çok farlı yöntemle katlayabilirsiniz. Giysilerinizi kategorilere ayırarak yerleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Kimi kişiler ise mevsime uygun şekilde kısımlara ayırarak giysi dolaplarını kullanıyorlar. Bu yöntemi kullanarak kıyafetleri kalınlıklarına ve malzemelerine göre yerleştirebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise renklere göre giysileri yerleştirmektir.

Açık renkleri bir tarafa diğer renkleri de peşi sıra yerleştirdiğiniz zaman dolabınızda bir gökkuşağı varmış gibi olacak. Hem de bir giysiyi aradığınızda ilgili rengin bulunduğu rafa bakmanız yeterli olacak.  Tüm bunların yanı sıra giysilerinizi giyme sıklığınıza göre de yerleştirebilirsiniz. Boy hizanıza en uygun rafları belirleyin. Ardından bu kısma gündelik hayatta en çok giydiğiniz kıyafetleri yerleştirin. Merdivene çıkmanıza veya aşağıya eğilmenize gerek kalmadan giysilerinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Askıların bulunduğu kısma dilerseniz çanta, fular veya kravat gibi aksesuarlarınızı da asabilirsiniz.

Back to list

Leave a Reply

Your email address will not be published.