Blog

Konforu Estetikle Birleştiren Yatak Odası Dizaynı Nasıl Yapılır? 

yatak odası dizaynı

Konfor ve estetiği bir arada barındıran yatak odası dizaynı ile hayallerinizde yatak odasına kavuşabilirsiniz. Sadece size özel olan yatak odalarının dekorasyonunda rahatlık ve şıklığı ön plana çıkararak aradığınız görünümü yakalayabilirsiniz. Yatak odaları en çok vakit geçirdiğimiz yerlerdir. Bunun için dekorasyonun hem göze hitap etmesi hem de rahatlığı öne çıkarması gerekir. Rahat olmayan, sadece şık olan bir yatak odası dekorasyonu tercih etmeniz doğru bir seçim olmayacaktır. 

Aynı şekilde şık olmayan bir yatak odası ise zaman geçirmek isteyeceğiniz bir alan olmaktan uzaklaşacaktır. Şık ve konforu bir arada barındırabileceğiniz bir oda yaratmak için yazımızı okuyabilir, dekorasyonda hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.  

yatak odası dizaynı

Konfor ve Şıklık Bir Arada  

Konfor ve şıklık yatak odasının olmazsa olmaz temalarıdır. Odanızı rahat bir hale getirirken şık olmasına da özen göstermelisiniz. Bunun için birçok farklı dekorasyon fikrini odanızda uygulayabilirsiniz. 

Modern dekorasyon stilleri yatak odası dizaynı için en iyi seçimlerdir. Modern dekorasyon için odanızda açık renkleri kullanmanız önemli bir detay olacaktır. Boğucu ve fazla şatafatlı renkler yerine krem, ekru, beyaz gibi açık renklerle odanızda rahat ve ferah bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Odanız genişse eğer çok fazla eşya eklememek de istediğiniz rahatlığı size sağlayacak bir unsur olacaktır. Üst üste binen eşyalar gözünüzü yoracak, odanızda sakinleştirici bir etkinin tam zıttını yaratacaktır.  

Açık renkler, az eşya, ferah bir alan yaratmak yatak odası dekorasyonu konusunda size başarı getirecek olan anahtar nokta olacaktır. Renk kullanımı yapmak için ise çok az ve belirli parçaları kullanmanız yeterli olacaktır. 

yatak odası dizaynı

Stil Sahibi Bir Dekorasyon Yaratın 

Yatak odanızı dekore ederken odanızın bir kişiliğinin olması da çok önemlidir. Bunun için cesur seçimler yapmalı ve kesinlikle sizi yansıtan ürünleri odanıza yerleştirmelisiniz.  

Kendinizi yansıtan bir dekorasyon fikri için belirli parçaları kişisel hale getirebilirsiniz. Odanızın duvarlarına asacağınız ve sevdiklerinizin içinde olduğu birkaç fotoğraf çerçevesi odanızı kişisel hale getireceğiniz ana etken olacaktır. Yatak odası dizaynı için size hatıra olarak verilmiş ya da aile yadigarı bir vazoyu da taze çiçeklerle birlikte odanızda kullanmayı deneyebilirsiniz.  

Stil sahibi dekorasyon yaratırken cesur davranmaya da özen göstermelisiniz. Odanızda kullanacağınız büyük boy bir heykel ile sıradan görünümün önüne geçebilirsiniz. Eklektik dokunuşlar ile de birden fazla stili bir arada odanızda yansıtmayı deneyebilirsiniz. 

Çok severek dekore edeceğiniz yatak odanızda yıllarca vakit geçireceğinizi unutmayın. Güzel bir yatak odası dizaynı ile evinizde sevdiğiniz alanlar yaratabilirsiniz.  

blank

Uyumlu Parçalar Kullanmaya Özen Gösterin 

Yatak odanızı dekore ederken yapmanız gereken diğer bir şey ise uyumlu eşyaların kullanımıdır. Uyumlu eşyalar seçimi ile odanızı çok daha şık bir hale getirebilirsiniz. Böylece estetik bir bütünlük elde edebilir; şık bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.  

Yatak odanızı takım olarak aldıysanız odanız için tamamlayıcı ürünler alarak uyumu yakalayabilirsiniz. Açık renklerde aldığınız mobilyalarınızda uyum yakalamak için gri, füme gibi renklerde bir halı seçebilirsiniz. Perde ve yatak örtünüzü ise yine açık renk seçerek odanızda ferah bir görüntü elde edebilirsiniz.  

Özellikle aksesuar seçimleri yatak odası dizaynı için çok önemli olan detaylardır. Eğer tamamen açık renklerden oluşan bir odanız varsa bu durumda aksesuarlarınızda renk kullanımı yapabilirsiniz. Bunun için renkli mumlar, taze kokulu çiçekler, modern tablolar kullanarak odanızda modern, şık ve konforlu bir alan yaratmayı başarabilirsiniz.  

Bu parçaların yanı sıra kitaplık seçimleri de yatak odası dekorasyonu için oldukça iyi seçimler olacaktır. Sevdiğiniz kitaplarla dolu bir kitaplık yatak odanız genişse mutlaka olması gereken bir parçadır. 

blank
Konforlu Alanlar Yaratın 

Konforlu alanlar yaratmaya yatak odanızdan başlayabilirsiniz. Yatak odası dizaynı ederken odanızın sadece şık değil aynı zamanda konforlu olması gerektiğinden de bahsetmiştik. Bunu sağlamak için belirli parçaların seçimini yapabilirsiniz. 

Eğer odanız genişse ve yatak odanızda vakit geçiriyorsanız bir koltuk odanıza çok yakışacaktır. Özellikle uzanma koltukları alarak odanızda keyifle zaman geçirebilir, bu köşede kitap okuyabilirsiniz. Bol ve yumuşak minderleri olan bir koltuk yatak odası dizaynı için uygun olacaktır.  

Koltuğun yanı sıra yatağınızın da konforlu olması çok önemlidir. Bunun için özel hazırlanmış ortopedik yatak seçimi yapabilirsiniz. Dokuma yatak örtüleri ve yumuşak yastık seçimleri ile yatak odanızı çok daha konforlu bir hale getirebilirsiniz. 

blank
Estetik Bir Görünüm Elde Edin 

Odanızda ferah bir görünüm yaratmak aynı zamanda odanıza estetik bir hava da katacaktır. Özellikle çok büyük olmayan eşya seçimleri, uygun renkler ve ilgi çekici objeler ile odanızı estetik bir hale getirmeniz mümkün olacaktır. 

Son olarak odanızı estetik hale getirmek için kullanacağınız eşyaların odanızın boyutuna uygun olmasına önem göstermelisiniz. Çünkü yatak odası dizaynı için seçilen kaba eşyalar konfor ve şıklık yaratmanızın önüne geçecektir. İki renkli duvar kağıtları, açık renkli perdeler, kibar avizeler ile yatak odanız hayallerinizdekinden çok daha güzel ve şık olacak. Konfor, şık ve estetik bir yatak odası dekorasyonu yaratmak için hemen seçiminizi yapın.  

Back to list

Leave a Reply

Your email address will not be published.