Blog

Küçük Evler İçin Öneriler

Küçük Evler İçin Öneriler

Küçük evler, metre karesi küçük olan ve genellikle kalabalık eşya görünümünü ortaya çıkartmakta olan ortamlardır. Giderek kalabalıklaşan şehir ortamlarında daha küçük evlerde daha çok kişinin bir arada yaşamasına doğru bir yönelme gerçekleşmektedir.

Küçük alanlara sahip evler için özel olarak düşünülmüş mobilyalar, çeşitli dekoratif objeler, daha ferah ve kullanışlı ortaların ortaya çıkması için tasarlanmaktadır.

Küçük ev dekorasyonları için hummalı bir çalışma içerisine girmekte olan mimarlar ve mühendisler küçük alanları çok daha kullanışlı alanlara dönüştürmek için sürekli olarak yenilikçi çalışmalara imza atamaktadır.

Sizlerde küçük alanlara sahip evlerde yaşantınızı sürdürüyorsanız ve evinizi daha ferah ve geniş görünümlü mekanlara dönüştürebilmek için çözümler arıyorsanız bu yazımız tam olarak size göre diyebiliriz.

Küçük evler için öneriler;

Küçük metre karelere sahip odalarda eşya yerleşiminin en doğru şekilde yapılması, büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Birbirinin içine girmiş birçok farklı eşya, odanızı olduğundan çok daha fazla dar ve bunaltıcı gösterebilmektedir. Oda içerisinde mutlaka bulunması gerek koltuklar ve mobilyalar bulunuyorsa; gereksiz yere fazladan aksesuar ve yemek masası gibi farklı eşyalar bu ortamdan farklı ortama alınmalıdır. Ya da mutfakta bir yemek masası bulunuyorsa oda içerisinde yer alan masa takımı iptal edilmelidir.

Dolaplar İle Daha Düzenli Olun

Dolaplar, günümüzde çok kullanışlı düzenleyicileri içerisinde barındırmaktadır. Küçük bir evin olabildiğince ferah ve geniş bulunabilmesi için ortamda gereksiz hiçbir eşya ve dağınıklık bulunmamalıdır. Çok amaçlı dolap üniteleri ile ortamdaki tüm eşyaları bu özel dolaplar içerisinde düzenli bir biçimde gizleyebilirsiniz. Sizlerde en kullanışlı dolap ve mobilyaya sahip olabilmek için Berrak Mobilya ürünlerine göz atabilirsiniz.

Çok Fonksiyonlu Depolama

Depolama denildiğinde ilk akla gelmekte olan giyinme dolapları olsa da daha düzenli ve ferah alanlar için farklı yerlerde bulanan raflar, kitaplıklar ve antrelerde yer alan boşluklara özel saklama kutularını kullanılarak çok fonksiyonel bir depolama gerçekleştirilebilmektedir.

Çeşitli Aydınlatma Oyunları

Tek bir ortamda birden fazla mekânı bir arada barındırıyorsanız; bu gibi alanlarda farklı aydınlatma çeşitlerini kullanarak yemek yediğiniz bölüm, çalışma bölümünüz yada oturma bölümünüzü kendi arasında ışıklandırma ile farklılaştırarak çok daha geniş görünümlü alanlara kavuşturabilirsiniz.

Kullanışlı Mobilyalar Kullanın

Küçük evler için kenarı, köşesi, arkası ve önü gereksiz yere yer tutmayan akıllı mobilyaları tercih edin. Mobilya tercihleri yaparken kaplamakta olduğu alan kadar, özel depolama alanlarının varlığına da dikkat etmenizde fayda olacaktır. Nadir kullandığınız eşyalarınızı mobilya alt çekmecelerine gizleyerek görünen alanlardaki kalabalıklığı en aza indirgeyebilirsiniz.

Ortamı Farklı Alanları Bölün

Farklı alanları bir paravan ya da bir perde yardımı ile bölerek çok daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Oldukça düşük maliyetler sayesinde küçük evlerinizi çok ama çok kullanış bir duruma dönüştürmek mümkün olmaktadır.

Minimalist Dekorasyona Önem Verin

Küçük alanlarda büyük eşyalar ve aksesuarlar kullanmak alanı olabildiğinden dar göstermenize neden olabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek için daha minimalist ve ufak dekoratif ürünleri tercih etmelisiniz. Bu sayede istediğiniz geniş bir alan görüntüsüne sizlerde sahip olabilirsiniz.

Ferah Alanlar İçin Beyazdan ve Gün Işığından Yararlanın

Beyaz, adeta küçük ev dekorasyonları için mucizevi bir ayrıcalıktır. Küçük evleri, olduğundan çok daha fazla geniş ve ferah görünmesi için büyük faydalar sağlamaktadır. Özellikle duvar ve zemin rengi seçiminde beyazın gücü azımsanamayacak kadar fazla olmaktadır. İç mekân mobilya seçimlerinde de beyaz renginden yana tercih yapmakta olan kişiler, küçük evleri daha büyük göstermek için büyük bir başarıya imza atabilmektedir. En güzel kumaşlardan tasarlanan kullanışlı mobilyalar Berrak Mobilya farkıyla sizlerin kullanımına sunulmaktadır.

Küçük ev dekorasyonunda beyaz mobilya, duvar ve parke seçimleri kadar gün ışığının da faydası oldukça etkilidir. Evin ışık alması bu yönden oldukça önem arz etmektedir. Kat kat perdeler ile çamları kapatarak gün ışığını engellemek yerine imce tüller kullanılarak daha ferah ortamların oluşmasına katkı sağlanmalıdır.

Dikey Mobilyalar Tercih Edin

Zemin üzerinde yer tutan yatay mobilyalar yerine; daha çok dikey bir şekilde kullanabileceğiniz mobilyalar ve dolapları tercih etmeniz küçük ev ortamlarını olduğundan çok daha ferah görünmesine yardımcı olabilmektedir.

Aynaların Gücünü Kullanın

Küçük ev dekorasyonların adeta bir mucize oluşturan duvar aynaları, hem modern bir ev dekorasyonunu oluşturmakta hem de daha ferah odalara sahip olmanızı sağlamaktadır.

Küçük bir salonuna sahip kişiler için ayna gibi yansıtıcı aksesuarların kullanılması daha ferah ve geniş ev görünümlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Katlanır Mobilyaları Tercih Edin

Kullanımı ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilen ihtiyaç dışında ortamdan kolayca yok olabilen bu sihirli katlanabilir mobilyaları tercih ederek evinizi olduğundan çok daha geniş göstermeye özen gösterin. Günümüzde çok fazla çeşidin bir arada bulunduğu katlanır mobilya türleri, sizler için özel şekilde tasarlanarak hayata geçirilmektedir.

Katlanır yatak odası takımı, katlanır masa, katlanır mobilya gibi çok amaçlı seçeneklerin her biri Berrak mobilya farkıyla ortaya çıkmaktadır.

Back to list

Leave a Reply

Your email address will not be published.