Blog

Koyu Renk Modern Oturma Grupları İçin Dekorasyon Tüyoları

Modern oturma grupları

Modern oturma grupları günümüzde oldukça popülerdir. İnsanlar klasik modellerden giderek uzaklaşmaktadır. Bu sebeple estetik görünümlü oturma grupları tercih edilmektedir. Bu oturma grupların eve farklı bir hava kattığı yadsınamaz bir gerçek. Günümüzde herkes modernliğin peşinde koşuyor. Ev dekorasyonları da bu modernliğe dâhildir. Bu sebeple insanlar ev dekorasyonlarını değiştirmek istemektedir. Daha modern bir oturma grubu, insana canlılık katar.

Modern oturma grupları oldukça çeşitlidir. Gerek tarz gerek renk bakımından birçok oturma grubu vardır. Günümüzdeki oturma takımlarına baktığımız zaman insanların kalıplaşmış düşünceleri yıktığını görmekteyiz. Evin havasını boğar diye düşünülen koyu renk takımlar daha çok tercih edilmektedir. Sanılanın aksine koyu renk oturma takımları eve oldukça şık bir hava katar. Evin estetik görünümünü olumlu yönde etkiler.

Modern oturma grupları

Koyu Renk Oturma Gruplarında Uyum Nasıl Sağlanır?

Koyu renk oturma gruplarında uyum önce duvar renkleriyle sağlanır. Bu renkteki oturma grupları açık renkli duvarlarla kolay bir şekilde uyum sağlar. Eğer duvar renkleri koyu olursa ortaya estetik olmayan bir görüntü çıkar. Bu sebeple koyu renk oturma grubu alacaksanız öncelikle duvar renklerini göz önünde bulundurmalısınız.

Modern oturma grupları kullanıyorsanız evinizdeki diğer eşyaların da şık olması gerekmektedir. Bu sebeple odadaki her eşya birbirini parlatır. Örnek olarak şık oturma takımınızı şık bir yemek masasıyla tamamlamalısınız. Böylece estetik açıdan odada uyumlu bir görüntü ortaya çıkar. Yemek masaları ise bu durumda açık renkte olmalıdır. İki koyu renkli takım birbirini boğar. Yemek masası kullanmıyorsanız odada olan diğer takımların açık renkte olmasına dikkat edin. Örneğin TV üniteleri. Koyu renkli oturma takımınızla metal bir TV ünitesi kullanırsanız odanızın şıklık derecesi artar.

blank

Koyu Renk Oturma Gruplarında Halı ve Perde Kullanımı

Modern oturma grupları modern eşyalarla kullanıldığı sürece evinize şıklık katar. Bu sebeple oturma grubunun çevresine koyacağınız her ürüne dikkat etmelisiniz. Koyu renk oturma takımınızı açık renkteki bir halıyla tamamlamalısınız. Bu sayede halılar şık oturma grubunuzun dikkat çekmesini sağlar. Koyu renkte bir halı kullanırsanız koltuk takımınız fark edilmez bile. Bu da odanın atmosferini kötü yönde etkiler.

Bir diğer konu ise perdedir. Modern oturma grupları için perdeler çok önemli detaylardır. Bu takımlarda fon ve perde birlikte kullanılmalıdır. Böylelikle odanız gerçek bir salon görünümüne erişir. Renk bakımından fonlarda koyu tonları seçebilirsiniz. Ama tülünüz kesinlikle açık renkte olmalıdır. Bu sayede hem fon, hem de koltuk takımları parlar.

Koyu Renk Oturma Gruplarında Dekoratif Ürün Kullanımı

Modern oturma grupları için koyu renkler oldukça popülerdir. Buna en iyi örnek olarak siyahı verebiliriz. Siyah rengi, oldukça havalı bir renktir. Odaya klas ve asil bir görünüm kazandırır. Siyah koltukları tamamlayacak dekoratif ürünler bulmak ise oldukça kolaydır.

blank

Sadece siyah için değil, koyu renkli oturma grupları için dekoratif ürün bulmak çok kolaydır. Sanılanın aksine koyu renkler her şeyle daha kolay uyum sağlar. Metalik biblolar buna verilebilecek en güzel örnektir. Metal parçalı dekoratif ürünler asil koltuk grubunuzu parlatır. Hemen dikkat çekmelerini sağlar. Metal ürünler tek başlarına da havalı ve şık ürünlerdir. Bu sayede modern oturma grupları ile beraber kullanıldıkları zaman odanın asaletini arttırırlar. Şık koltuk takımlarında dekoratif ürünlerde sade ürünlerden kaçınılmalıdır. Koyu renkler ağır renklerdir. Onları taşıyabilecek gösterişli dekorasyon ürünleri ile tamamlanmaları gerekir.

Koyu Renk Oturma Gruplarında Dekorasyonu Tamamlayan Tablolar

Koyu renk oturma grupları tek başına asil oturma takımlarıdır. Şık ürünlerle tamamlandıkları zaman ise asaletleri artar. Modern oturma grupları dekorasyonlarına baktığımız zaman genel olarak şık ürünlerle tamamlandıklarını görürüz. Bu şık ürünlerin başında ise tablolar gelmektedir.

Estetik görünümlü oturma takımınız için uygun tablolar seçmelisiniz. Tablolar çok fazla göz yormamalı. Oturma gruplarınız genel olarak koyu renkte olduğu için hafif tablolar seçmelisiniz. Fakat tablolar şık olmalı. Odanızın asaletini arttıran tablolara ihtiyacınız var. Bu sayede önce açık renkteki boş duvarlarınız dolmuş olacak. Aynı zamanda koyu renkteki modern koltuklarınız da tamamlanmış olacak.

Tablo seçerken tablo içeriklerine muhakkak dikkat edin. Tablonun barındırdığı renkler koltuklarınızla uyumlu olmalı. Tablo çerçevelerinin de parlak ve siyah renklerinde olmasına dikkat edin. Böylece modern oturma grupları ve tablolar arasında asil bir ahenk oluşur.

blank

Modern Oturma Grubunu Tamamlayan Konsollar

Modern oturma grupları odanıza asil bir hava katar. Fakat bu asil havayı yükseltecek ürünlere de ihtiyaç duyar. Bu sebeple oturma odanızı şık ürünler ile dozunda doldurmalısınız. Şık ürünlerin başında gelen şeylerden biri de konsollar. Günümüzde konsollar o kadar çeşitli ki arasından seçim yapmak çok zor.

Modern oturma grupları için en uygun konsollar, metal ve aynalı konsollardır. Bu konsollar odayı parlatır. Özellikle koyu renkli oturma takımlarıyla büyük bir uyum sağlarlar. Konsolların üzerine konulan şeyler de odanın havasını değiştirir. Konsollar çok fazla ürünle doldurulmamalıdır. Bu, estetik görünümü azaltır. Aynı zamanda koyu renkteki şık oturma takımlarının cazibesini düşürür.

Back to list

Leave a Reply

Your email address will not be published.