Blog

Oda Büyüklüğüne Göre Modern Oturma Grupları Dekorasyonu

Modern oturma grupları

Dekorasyona hepimiz özen gösteririz. Öyle ki bu tatlı uğraş için geçen zaman bize çok da önemli gelmez. Önemli olan modern oturma grupları dekorasyonu için iyi fikirler üretebilmektir. Bu sayede yaşam alanımızı kendimiz için en konforlu hale getirebiliriz. Peki, bunu nasıl sağlayacağız.

Evinizde modern ve estetik bir duruş mu yakalamak istiyorsunuz? O zaman önceliğiniz odanızın büyüklüğü olmalı. Çünkü dekorasyonunuzu en çok etkileyen unsur oda büyüklüğüdür. Siz hangi mobilya takımlarını seçerseniz seçin. Eğer odanız bu takımlar için müsait alana sahip değilse dilediğiniz atmosferi de elde edemesiniz.

Bazen odanın geniş ya da dar olmasının dışında şekli ve pencereleri de etkilidir. Bu durumda odanızın ebatı, şekli, nereden ve hangi açıdan ışık aldığını tespit edin. Bu sayede evinizde kendi zevklerinizi karakteristik bir imaj ortaya koyabilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı Doğru Belirleyin

Bir odada ilk göz çarpan ana mobilyalardır. Salonunuz için tercih edeceğiniz oturma grubu odanın nasıl bir tarza sahip olacağını büyük oranda belirler. Çünkü diğer tamamlayıcı mobilya ya da aksesuar seçimlerinizi bu tarza uygun olarak yaparsınız. Modern oturma grupları dekorasyonu için odanızı ilk olarak gözlemleyin.

 • Odanın şekli ne?
 • Duvar uzunlukları ne kadar?
 • Işığı hangi açılardan ve günün hangi saatleri alıyor?

Bu soruları cevaplayarak odanızda hem zarif bir dekorasyonu hem de işlevselliği aynı anda kazanabilirsiniz. Sonuç olarak yaşadığımız yerde modern bir tarz kadar konfor ve fonksiyonellik de önemlidir.

Aile üyelerinizle vakit geçirdiğiniz ve günün stresinden uzaklaştığınız bu alanda mobilya seçimi yaparken ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Modern oturma grupları dekorasyonu için vakit ayırmak size sandığınızdan daha büyük bir keyif verecek. Böylece kendi evinizde özgün ve standardın ötesinde bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

Modern oturma grupları

Fonksiyonel Aksesuarlar Her Zaman Hayat Kurtarır

İster büyük bir oda ister küçük; fark etmez. Modern oturma grupları dekorasyonu için ihtiyacınız olan fonksiyonel mobilyalardır. Bunun için elbette kendi tercihlerinizi ve zevklerinizi de ön planda tutmalısınız.

Oturma grubunuzla uyumlu bir duvar ünitesi, salonun hem havasını değiştirir hem de fonksiyonel bir kullanım alanı sunar. Seçtiğiniz mobilyalarınıza uygun orta ya da yan sehpalar görselliğinin yanı sıra kullanımı çok amaçlıdır.

Kitaplık, konsol ya da dresuar modelleri ile ise dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bu tamamlayıcı mobilyalar günlük yaşamınızda salonunuzda pek çok işinizi tamamlamanızı sağlar.

Modern oturma grupları

Ne İstediğinizden Emin Olmak İçin Acele Etmeyin

Eviniz için yaratacağınız dekorasyon üzerine ince ince düşünmekte her zaman yarar vardır. Bu sayede sonrasında pişman olacağınız kararlar vermekten kendinizi alıkoymuş olursunuz. Modern bir tarza ve bu tarzın evimize yansımasını elbette hepimiz isteriz. Ama bilmeniz gereken nokta; herkesin modernliğe bakış açısı birbirinden farklıdır.

Modern oturma grupları dekorasyonu yaratmak, birazda ne istediğinizi bilmekle ilgili bir durum. Günümüzde modern mobilya ve aksesuarlar, çok geniş bir ürün aralığına sahip durumda. Ne istediğinizi tam olarak bilmiyor musunuz? Odanızın büyük ya da küçük olması şık bir dekorasyon elde etmenize etken değil. Elbette doğru seçimleri yaptığınız sürece! Hadi gelin size bazı noktalarda yardımcı olalım.

Modern oturma grupları

Geniş Salonlar İçin Dekorasyon Önerileri

Geniş salonlar, şık dizaynlar yapmak için daha çok fırsat sunar. Alanı doğru kullanırsanız istediğiniz modern oturma grupları dekorasyonu çok fazla uğraş gerektirmeden ortaya çıkıverir.

 • Geniş salonlar için dikkat çekici kollara sahip oturma grupları tercih edebilirsiniz; göze güzel görünebilir.
 • Abartılı modeller odada boğucu bir hava yaratmaz. Aksine ihtişamlı ve asil bir görünüm elde edebilirsiniz. Tabi ki doğru dekoratif eşyalarla birlikte.
 • Oturma grubunuzun havasını değiştirmek için berjer, bench ya da puf kullanabilirsiniz. Tamamen sizin tercihinize kalmış durumda.
 • Küçük odalarda alandan kazanmanızı sağlayan köşe takımları ise geniş salonlar için modern dekorasyonun kilidini taşır. Köşe oturma grupları sayesinde kazandığınız alanda bir hobi köşesi oluşturabilirsiniz.
 • Renkler renkler… Dekorasyonun temel taşı doğru renk uyumlarıdır. Kontrast renklerle geniş salonlarda çok daha çarpıcı bir görünüm yaratabilirsiniz. Yeter ki seçimlerinizde kendinizi özgür bırakın! Merak etmeyin etkileyici bir dekorasyon için yeterince alanınız var.
Küçük Salonlar İçin Dekorasyon Önerileri

Dilediğiniz dekorasyonu yaratmak için küçük odalarda biraz daha zorlanmanız doğal. Ama unutmayın ki doğru oturma grubu ve estetik dekoratiflerle her alanda şıklığı yakalayabilirsiniz.

Modern oturma grupları dekorasyonu, küçük odalar söz konusu olduğunda daha çok zarif tercihlerle elde edilebilir. Küçük bir odada abartılı tercihler odanın görünümünü yorar. Bir süre sonra salonunuzda boğucu bir atmosfer oluşmasına neden olabilir.

 • Öncelikle odanızın ölçülerine uygun bir oturma grubu seçmelisiniz. Çok abartılı ve kalıplı olmaması sizin yararınıza. Yine tercih sizin.
 • Köşe takımları size küçük odalarda harika fırsatlar sunar. Duvarlarınızın rengiyle uyumlu bir köşe takımı ve modern bir TV ünitesi ile dekorasyon tamamlanabilir.
 • Yok, ben köşe takımı istemem diyebilirsiniz. O zaman modern ve şık tasarım mobilyaları tercih etmenizi tavsiye ederiz.
 • Özellikle son dönemde moda olan metal ayaklı mobilyalar odanıza ayrı bir hava katacaktır.
 • Ahşap oturma grupları ve estetik bir tarz sizi bekliyor.
 • Küçük odalarda dekoratif aynaların derinlik veren etkisinden yararlanmayı ihmal etmeyin.
Back to list

Leave a Reply

Your email address will not be published.