Blog

Salonda Nasıl Dikkat Çekici Dekorasyon Yaratabilirsiniz? 

dikkat çekici dekorasyon

Salonlarınızda dikkat çekici dekorasyon yaratmak için bazı önemli noktaları uygulayabilirsiniz. Bu noktaları evinize başarılı bir biçimde uyarladığınız takdirde hayallerinizdeki gibi bir eve kavuşabilirsiniz.  Salonlar evlerin görünen yüzüdür. Evinize yabancı biri ya da sevdiğiniz bir misafir geldiğinde ilk göreceği alan salon olacağı için buradaki dekorasyona çok daha fazla önem vermelisiniz. Salon dekorasyonu hem ferah hem de modern olmalıdır. Özellikle ilgi çekici birkaç parça kullanımı ile salonlarınızda bambaşka bir hava yakalayabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız yazıya göz atarak salonlarınızı nasıl daha modern ve ilgi çekici hale getirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.  

dikkat çekici dekorasyon

Renk ve Desenlere Önem Verin 

Salonunuza çok önem veriyorsanız dekorasyonuna mutlaka önemsemelisiniz. Sizi ve ruh halinizi yansıtan salon dekorasyonu ile evinizi baştan aşağı değiştirebilirsiniz. 

Dekorasyon konusunda dikkat çekici olmak istiyorsanız cesur seçimler yapmalısınız. Renk ve desenler ile evinizde aradığınız o dikkat çekici görünümü kolayca yakalayabilirsiniz. Evinizde kahve tonlarında renkler kullanarak dilerseniz Retro bir stili salonunuza yansıtabilirsiniz.  

Daha canlı bir görünüm için ise birbirine zıt olan kırmızı, mavi gibi renkleri yan yana kullanabilirsiniz. Bu tarz da önemli olan zıt renklerini uyumunu sağlamak olmalıdır. Dikkat çekici dekorasyon yaratmak için bu tarz renkleri otantik, vintage desenlerle de birleştirmeyi deneyebilirsiniz.  

dikkat çekici dekorasyon

Eklektik Dizayn ile Fark Yaratın 

Salonunuzda ilgi çekici bir hava yakalayarak dekorasyon zevkiniz ile öne çıkabilirsiniz. Dikkat çekici dekorasyon için eklektik stilleri evinizde deneyebilirsiniz.  

Eklektik stil kısaca farklı stilleri bir arada kullanma işlemidir. Bu size karışık görünse de kendi içinde uyumsuzluktan doğan bir uyumu vardır. Modern bir koltuk ile Retro bir gitar süsünü duvarınızda kullanarak bu uyumu kolayca yakalayabilirsiniz.  

Eklektik stili yaratabilmek için farklı desenlerden ve eşya gruplarından yardım alabilirsiniz. Dikkat çekici dekorasyon için çerçeve, mum, kitap gibi ürünleri dekoratif birer ürün olarak kullanabilirsiniz. Evinizde bazı şeyleri nötr hale getirmeniz ise şıklığı yaratan asıl unsur olacaktır. Eğer çok renkli koltuklarınız varsa duvar rengini sade tutmalısınız.  

Aynı şekilde duvarda renkli duvar kağıtları kullanacaksanız aksesuar seçimlerinizi sadeleştirebilir, güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.  

blank

Sıra Dışı Parçalarla Zengin Görünüm  

Evinizi çok sıkıcı buluyor ve artık farklı bir tarz arıyorsanız birkaç yeni eşya ile evinizi değiştirebilirsiniz. Elbette bu kadar köklü bir değişim yaratabilmek için cesur olmalı, yeni şeyler denemelisiniz. 

Son yıllarda dekorasyon alanında öne çıkan trendler arasında geometrik şekiller büyük bir yükselişe geçmiştir. Bu trend sayesinde klasik döşenmiş evlerinize enerji ve dinamizm katabilirsiniz. Aynı şekilde bu tarz bir fikir ile salonunuzda dikkat çekici dekorasyon yaratmayı da becerebilirsiniz. 

Klasik hatlara sahip bir oturma grubunuz varsa üçgen şekle sahip, cam ve metalden üretilmiş bir orta sehpa alabilirsiniz. Üstelik orta sehpanız varsa ve değiştirmek istemiyorsanız bu durumda duvar kağıtları ile geometrik şekilleri kullanımı yapabilirsiniz. Televizyonunun olduğu duvara üçgen bir duvar kağıdı asarak evinizi daha modern bir hale getirebilirsiniz. 

Üçgen şekillere sahip TV üniteleri, kitaplıklar, raflar da salon dekorasyonu için aynı ilgi çekici etkiyi yapacaktır. Evinizi yeni baştan yaratmak istiyorsanız şimdi tam zamanı olduğunu sakın unutmayın. 

blank
İhtişama Yer Açın 

Evinizde en çok vakit geçirdiğiniz yer hiç kuşkusuz salondur. Misafirlerinizi ağırladığınız, sevdikleriniz ile vakit geçirdiğiniz salonlarınızı dekore ederken buna göre seçimler yapmalısınız. Dekorasyonu ile dikkat çeken bir salonunuz olsun istiyorsanız ihtişamdan kaçınmamalısınız. 

Evinizde ihtişam yaratmak için taşlı, parlak ürünleri ufak parçalarda kullanarak abartılı görünümden uzak durabilirsiniz. Dikkat çekici dekorasyon fikirleri arasında ihtişam her zaman yer almaktadır.  

İhtişamlı ürünler arasında fazlaca ışıklandırılan bir avize, cam aksesuar ve biblolar, taşlı vazolar yer almaktadır. Bu ürünleri salonlarınızda, yemek odalarınızda, yatak odalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Renkli duvar kağıtları, yüksek tavanlı odalar ve çok daha fazlasını ihtişamlı ile dikkat çeken salonlarınızda tercih edebilirsiniz. 

blank
Her Zaman Ferah Ortamlar Yaratın  

Salonlarınız yukarıda da bahsettiğimiz üzere sizlerin en çok vakit geçirdiğiniz alanlar olacaktır. Bu nedenle görünümü kadar rahatlık ve konforuna da dikkat edilmelidir. Eviniz ne kadar şık olursa olsun ferah ve konforlu olmadığı sürece tercih edilen ve beğenilen bir ev olması mümkün değildir.  

Sevdiklerinizi salonunuzda en iyi şekilde ağırlamak için mutlaka ortamın yeterince ferah olduğundan emin olmalısınız. Dikkat çekici dekorasyon fikirlerinizde ferahlık yaratmak için açık renkleri, sade ürünleri kullanabilirsiniz. Ama burada önemli olan nokta fazla olan eşya kullanımından kaçınmak olacaktır.  

Örnek bir fikir olarak rahatlığı ile öne çıkan köşem koltuğunuzu salonda kullanırken hemen yanına da büyük bir orta sehpa konumlandırabilirsiniz. Bu hem rahat hem de kullanım açısından size büyük kolaylık sağlayacak bir dekorasyon fikri olacaktır.  

Son olarak çok fazla eşyayı yan yana salonunuzda kullanmak yerine olabildiği kadar az eşya kullanmalısınız. Köşe takımları, odanın büyüklüğüne uygun TV ve ünitesi, ufak biblo ve aksesuar seçimi ferahlık için önemli odak noktaları arasında yer almaktadır. Sizler için derlediğimiz fikirleri göz önünde bulundurarak şık tasarımlara sahip olabilirsiniz.  

Back to list

Leave a Reply

Your email address will not be published.