Blog

Giysi Odası Dekorasyonu Oluştururken Dikkat etmeniz Gereken 6 Nokta

giysi odası dekorasyonu

Evinizde giysi odanız bulunuyorsa güzel bir giysi odası dekorasyonu ile burayı istediğiniz gibi bir alana dönüştürebilirsiniz. Popüler ve modern dekorasyon trendlerini takip ederek en güzel giysi odasının sahibi olabilirsiniz.

Giysi odanızı istediğiniz hale getirmek için dikkat etmeniz önemli noktalar bulunmaktadır. Sizler için hazırladığımız yazımıza göz atarak bu konuda işinize yarayacak dekorasyon fikirleri hakkında bilgi alabilirsiniz. İşte giysi odası dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken noktaları sizler için yazımızın detaylarında inceledik.

giysi odası dekorasyonu

Duvar Rengine Dikkat Edin

Giyinme odanız evinizin diğer odalarına göre daha küçük olur. Bu durumda dikkat etmeniz gereken nokta odanızı olduğundan büyük gösterecek şekilde dekore edilmesidir.

Odanızı daha geniş ve ferah gösterebilmek için duvar renklerine dikkat edebilirsiniz. Duvar renkleri ile illüzyon yaratabilirsiniz. Odanızı daha iç açıcı bir hale getirebilirsiniz. Bunun için öncelikle açık renkli duvar renkleri seçmelisiniz.

Açık renkli duvarlar giysi odası dekorasyonu için en uygun seçim olacaktır. Bu renkler ile odanızı olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Açık renklerin yanı sıra parlak renkler de bu anlamda yaratmak istediğiniz illüzyonu destekleyecek bir seçenek olacaktır.

Açık ve parlak renklerin yansıtma özelliği bulunmaktadır. Bu sayede bu renklerin olduğu bir giysi odasında giysileriniz yansıyacağı için daha net biçimde kıyafet seçimi de yapabilirsiniz. Kişisel zevklerinize uygun biçimde açık renklerle döşeli bir giysi odası her zaman önceliğiniz olmalıdır.

giysi odası dekorasyonu

Boş Alanlar Bırakmaya Özen Gösterin

Giysi odanız ne kadar küçük olursa olsun mutlaka kendinize ait bir alan bırakmaya özen gösterin. Kendinize ait bir hareket alanı bırakarak giysi odanızda rahatça hareket edebilirsiniz.

Hareket alanı olan bir giysi odası dekorasyonu size büyük bir rahatlık sağlayacaktır. Hem dekorasyon açısından ferah bir görünüm yaratabilir, hem de giyinirken daha rahat hareket imkanı elde edebilirsiniz.

Giysi odanızda alan bırakabilmek için sürgülü ve gömme dolapları tercih edebilirsiniz. Özellikle sürgülü modeller kapak açılma alanından kurtulacağınız için oldukça kullanışlı bir parça olacaktır.

Giyinme odanızda duvarı boydan boya kaplayan dolaplar ile de kendinize alan yaratma şansı elde edebilirsiniz.

giysi odası dekorasyonu

Mobilyalarınız İşlevsel Olsun

Giysi odası ile ilgili dikkat etmeniz gereken diğer nokta ise seçeceğiniz eşyaların fonksiyonel özelliklere sahip olmasıdır. Bu sayede giysi odanızda daha fazla eşya için kullanım alanı yaratabilirsiniz.

Giysi odanızda bir dresuar kullanımı yaparak işlevsel bir mobilya tercihi yapabilirsiniz. Makyaj masası olarak da kullanabileceğiniz bu mobilyaların çekmecelerine de giysilerinizi koyabilirsiniz. Hem şık hem kullanışlı bir parça olarak dresur ideal seçim olacaktır.

İşlevsel olan tamamlayıcılardan birisi de dolap içi düzenleyicilerdir. Giysi odası dekorasyonu ile kullanışlı bir seçim yapabilmek için dolaplarınızın alt bölümlerine bu düzenleyicilerden koyun. Çorap, iç çamaşırı, kemer, kravat vb. ufak eşyalarınızı bu düzenleyicilerin içinde muhafaza ederek düzen kurabilirsiniz.

blank

Aydınlatmaya Gereken Önemi Verin

Giysi odası dekorasyonu ile ilgili dikkat etmeniz önemli konulardan birisi de aydınlatmadır. Lambader ve avize gibi aydınlatma aksesuarları evin şıklığını tamamlayan ana parçalar arasında yer almaktadır.

Giysi odası sizin kıyafetlerinizi deneyeceğiniz bir alan olacağı aydınlatma sistemi çok daha önemlidir. İyi aydınlattığınız bir giysi odasında kıyafetlerinizi daha net görebilirsiniz. Giyinme odanız için seçeceğiniz aydınlatmanın gözünüzü yormaması da önemlidir.

Bu noktada modern ve sade tasarıma sahip bir avize yer kaplamaması açısından da uygun bir seçim olacaktır. Bununla birlikte avize ile birlikte dolap içlerinde de aydınlatıcı lambalar kullanabilirsiniz. Bu sayede dolap içlerindeki eşyalarınızı daha net görebilirsiniz. Işıklandırma için renk olarak ise beyaz tercih edilmelidir.

blank

Ayna Seçiminiz Çok Önemli

Aynasız bir giysi odası düşünmek imkansızdır. Giysilerinizi, ayakkabı ve takılarınızı denerken mutlaka büyük bir aynaya ihtiyaç duyacaksınız.

Ayna seçimi ile ilgili dekorasyon fikirleri fazlasıyla vardır. Ayna seçimini zevkinize ve giyinme odanızın dekorasyonuna uygun olarak seçebilirsiniz. Önemli olan nokta konumlandırması ve sayısıdır.

Giysi odanız için tek bir ayna seçimi yapmak doğru tercih olmayacaktır. Boyunuzu ve arkanızı daha net görebilmek için karşılıklı olarak yerleştirdiğiniz en az iki ayna odanızda bulunmalıdır.

Bununla birlikte giysi odanızın farklı bölgelerine yerleştireceğiniz aynalar ile de kendinizi ve kombininizi daha net görebilirsiniz. Yer tasarrufu açısından aynalı dolap tercihi yapmak da uygun olacaktır.

Zemin Dekorasyonuna Dikkat Edin

Giysi odası dekore edecekseniz dikkat etmeniz gereken son önemli nokta zemindir. Zemininizin mutlaka modern ve odanızın dokusuna uygun olarak seçilmesi gereklidir.

Giysi odanızın zeminini parke ile kaplayarak ayakkabı denerken rahat edebilirsiniz. Giysi odalarında parke zeminler oldukça sık tercih edilen bir seçenektir.

Zeminde giysi odası dekorasyonu için tamamlayıcı diğer unsur halı ya da kilim kullanımı yapmak olacaktır. Odanızın tamamını kaplamayan bir halı, kilim ile ayakkabı denerken ses yapılmasının önüne geçebilirsiniz. Halı ve kilim kullanımı giysi odanız için gereken ısıyı da sağlayacak bir etken olacaktır.

Zevkinize uygun dekorasyon fikirleri ile giysi odanız tam hayal ettiğiniz gibi olacak.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.