Blog

Köşe Takımları Hangi Dekoratifler ile Ön Plana Çıkartılır?

köşe takımları

Doğru ve modern köşe takımları ile ev dekorasyonunuzda bir yenilik yapmaya ne dersiniz? Birbirinden şık ve farklı tasarımlara sahip köşe takımları günümüzün en çok tercih edilen modelleri arasında yer almaktadır.

Evinizde hem alan yaratmak istiyor hem de bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız. En iyi dekoratif fikirleri inceleyerek, köşe takımlarınızı ile evinizde yepyeni bir hava yaratabilirsiniz. Yazımızı okuyarak köşe takımları hakkında modern dekorasyon fikirleri alabilirsiniz. Evinizde ihtiyaç duyduğunuz şıklığa bir an önce kavuşabilirsiniz.

köşe takımları

Konforlu Seçimler: Köşe Takımları

Köşe takımları çoğu kişi için sadelik ve alan yaratımı için tercih edilen bir mobilya olarak bilinmektedir. Bu özelliklerinin yanı sıra köşe takımları aynı zamanda çok konforlu birer üründür.

TV koltuğunuzun karşısına yerleştireceğiniz bir köşe takımı ile hem şık hem konforu salonunuzda bir arada bulabilirsiniz. İyi bir izleme koltuğu olan köşe takımlarının kumaşı ve dokusu bu anlamda çok önemlidir. Yumuşak dokuya sahip bir köşe takımı ile konforlu bir alan yaratabilirsiniz.

Küçük bir salonda köşe takımı kullanacaksanız bu anlamda renkli bir tercih yerine açık renkleri tercih edebilirsiniz. Bu renkler küçük odanızı olduğundan daha büyük bir hale getirecek basit bir öneri olacaktır.

Konforlu köşe takımı seçenekleri için ise yumuşak minder seçimine mutlaka dikkat etmelisiniz. Bu dekoratif fikirler ile eviniz artık tam bir konfor alanı olacak.

blank

Ferah ve Sade Bir Tasarım Keyfi

Köşe takımlarını kullanım amacınız ferah ve sade bir dekorasyon yaratmak ise tamamen doğru yerdesiniz. Elbette bu seçeneklere şık ve konforlu kullanım özelliklerini de ekleyebiliriz.

Her yaştan kişinin evinde severek kullandığı eşyaların başında köşe takımları yer almaktadır. Yumuşak minderleri ile konfor veren ve alanda fazla eşyanın önüne geçen en iyi seçenek köşe takımı kullanımıdır. Sizler de büyük minderli, renkli bir köşe takımı ile evinizi herkesin hayran olduğu bir alana dönüştürebilirsiniz.

Köşe takımınız ile sade görünüm yaratmak için tek bir renk tercihi yapabilirsiniz. Koltuk ve kırlentlerde farklı renk kullanımı yapmak yerine tek bir renk ile bütüncül ve şık bir tasarım elde edebilirsiniz. Renk tercihi ise tamamen sizin zevkinize uygun olmalıdır.

blank

Minimalist ve Estetik Bir Dokunuş 

Minimalistlerin en sevdiği eşyalardan birisi köşe takımları desek asla abartmış olmayız. Sadelik ile daha mutlu, daha özgür bir yaşam ilkesini felsefe edinebilirsiniz. Minimalist düzen sizin de yaşam şekliniz olabilir.

Eviniz son günlerde gözünüze çok karışık ve dolu geliyorsa ihtiyacınız olan şey minimalist bir dekorasyon fikri olabilir. Sade ve nötr renklere sahip bir köşe takımı ile bu yaşama bir başlangıç yapabilirsiniz.

Sade renklere sahip köşe takımınız için uygun dekoratif fikirler arasında az aksesuar kullanımı da yer almaktadır. Köşe takımınız için tamamlayıcı unsur olarak metalik renkleri tercih edebilirsiniz. Metalik renkler köşe takımınızın tasarımını öne çıkaracak bir yardımcı öge olacaktır.

Minimalist düzende köşe takımlarınız için gri, füme, bej gibi mat renkleri tercih edebilirsiniz. Kırlentlerde seçeceğiniz tek renk kullanımı da sade görünümü destekleyecek parçalar olacaktır.

Vitrin, kitaplık gibi kullanışlı eşyaları ise köşe takımınızı çevreleyecek dolaplarda gömme model olarak kullanabilirsiniz. Bu gibi kullanımlar yaratmak istediğiniz sade ve ferah görünümün devamı niteliğinde olacaktır. Duvar kağıdı kullanımı da yapabilirsiniz.

blank

Köşe Takımınızı Tamamlayacak Aksesuarlar

Köşe takımı seçimi kolay görünen bir eşya gibi dursa da aslında seçim yapmak zordur. Evin tamamına hakim olan köşe takımları oldukça güçlü birer parçalardır. Bu nedenle dekore ederken çok önem vermek gerekmektedir.

Köşe takımı seçimi yaptıktan sonra ise işiniz yine kolay olmayacaktır. Sırada köşe takımınıza uygun aksesuar seçimi yapmak olacaktır. Seçilecek aksesuarların mutlaka evin genel yapısına uyumlu olması gereklidir.

Köşe takımlarınız için farklı modellerde aksesuar seçimi yapabilirsiniz. Renkli tablo kullanımları özellikle koyu renklere sahip köşe takımları için uygun olacaktır. Bu noktada tablo renkliyse koltukların sade olması uyum açısından önemlidir.

Köşe takımınız için zemin üzerine konumlandırmak üzere büyük biblo seçimleri de yapabilirsiniz. Büyük kadın heykelleri ve blok mum tercihleri ile köşe takımlarınızı şık bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

blank

Farklı Kullanım Alanları Deneyimleyin

Köşe takımlarını çoğu kişi salon ve oturma odalarında kullanmayı tercih etmektedir. Bu oldukça uygun bir seçim olsa da köşe takımı kullanımınızı bu şekilde sınırlandırmanıza gerek yoktur.

Evinizde en çok mutfakta vakit geçiren birisi iseniz ve burada misafir ağırlıyorsanız köşe takımı kullanımı yapabilirsiniz. Özellikle geniş bir mutfağınız varsa leke göstermeyen ve tutmayan bir kumaş türünde köşe takımı tercihi ideal seçim olacaktır.

Evinizde köşe takımları için kullanım yapabileceğiniz diğer alan ise yatak odalarınız olabilir. Geniş bir yatak odasında TV ile birlikte köşe takımı kullanarak konforlu bir alan yaratabilirsiniz. Özellikle geceleri film izlemeyi seven bir kişi için bu tercih çok keyifli olacaktır. Siz de köşe koltuk takımları ile keyifli akşamların tadını çıkartabilirsiniz.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.