Blog

TV Ünitesi Seçimi Yaparken Bilmeniz Gereken 5 Dekorasyon Sırrı

TV ünitesi seçimi

Ben evimde TV izlemiyorum diyen birisi yoktur. Herkesin evinde kişi sayısı ve evin çokluğuna göre en az bir tane TV bulunmaktadır. Bu nedenle ev dekorasyonunda öne çıkan parçalardan birisi olarak TV ünitesi seçimi önemlidir.

Televizyonunuza uygun bir ünite seçimi yaparken bazı noktalara dikkat ederek daha kullanışlı ve şık bir tercih yapabilirsiniz. Evinizin büyüklüğü, televizyonunuzun büyüklüğü vb. konular ünite seçiminde oldukça önemlidir.

Peki, seçim yaparken nelere mi dikkat etmelisiniz? Sizler için özel olarak hazırladığımız yazımıza göz atarak TV ünitesi nasıl seçmelisiniz öğrenebilirsiniz. Seçim yaparken burada belirteceğimiz noktalara dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

TV ünitesi seçimi

Fonksiyonel Parçalar Seçmeye Özen Gösterin

Televizyon izlemeyi hepimiz çok severiz. Bazen ailemiz ile bazen ise tek başımıza dinlenmek ve eğlenmek için saatlerce TV karşısında oturabiliriz.

Bu gibi zamanlarda gözümüz ister istemez TV ünitesinin üzerinde olur. Aynı şekilde evimizde ağırladığımız misafirlerimiz için de aynısı geçerlidir. Bu nedenle hem kendiniz hem de misafirleriniz için göz alıcı bir TV ünitesi seçimi yapabilirsiniz.

TV ünitesi seçerken dikkat etmeniz ilk nokta ürünün aynı zamanda kullanışlı olmasıdır. Kullanışlı ünite seçimleri için çok çekmecesi ve rafı olan depolama özelliği ile dikkat çeken bir ürün tercih edebilirsiniz. Hem alt kısmında hem de duvara monte edeceğiniz rafları evinizdeki eşyaları depolamak için ya da kitaplık amaçlı olarak kullanabilirsiniz.

Geniş çekmece sistemine sahip TV üniteleri ev dekorasyonu için oldukça önemlidir. Özellikle TV’nizin olduğu alanda yemek masanız da varsa bu çekmecelere yemek takımlarınızı yerleştirebilirsiniz. Kitaplık olarak kullanacağınız raflar sayesinde ise yeni bir kitaplık almanıza gerek kalmayacaktır.

blank

Televizyonunuzun Boyutuna Uygun Seçim Yapın

TV ünitesi seçerken dikkat edilmesi gereken diğer nokta da televizyonunuzun boyutudur. Şık bir tercih yapmak için mutlaka televizyonunuza uygun bir ünite seçmelisiniz.

Televizyon boyutu ünite seçiminde önemli etkenlerden birisidir. Seçilecek olan ünitenin televizyonun boyutundan çok fazla büyük ya da küçük olması uygun değildir. Bu durum estetik açıdan da kötü bir görünüme yol açacağı için özellikle dikkat edilmelidir.

Tv ünitesi seçimi yapmadan önce TV boyutunuzu öğrenmeli ve satın alacağınız kişiye bu bilgiyi aktarmalısınız. Bu sayede gerekli öneriler eşliğinde evinize ve kişisel zevkinize en uygun tasarımı seçme aşamasına geçebilirsiniz.

blank

Kullanım Alanını İyi Belirleyin

TV ünitesi seçimleri gördüğünüz üzere sanıldığı kadar kolay değildir. Çoğu kişi ünitenin sadece görünümü önemlidir. Ama aslında tasarımdan önce kullanacağınız televizyon ve kullanım alanı boyutlarına önem verilmesi gerekir.

Televizyonunuza uygun bir ünite seçmeden önce bu üniteyi hangi alanda kullanacağınıza karar vermelisiniz. Küçük bir salon ya da odada kullanım yapacaksanız büyük boyutlarda bir ünite seçimi doğru karar olmayacaktır. Bu seçim odanızın olduğundan daha küçük görünmesine sebep olacaktır.

Üniteyi kullanacağınız alan büyük ise bu durumda buna uygun bir TV ünitesi seçimi yapılmalıdır. Büyük bir salonda ufak bir ünite dikkat çekici olmayarak uyumsuz bir parçaya dönüşecektir. Bu nedenle büyük bir ünite çok daha uygun olabilir.

blank

Kaliteli Malzemeler Kullanmaya Özen Gösterin

Ev dekorasyonu tercihlerinde kalıcı bir kullanım için seçeceğiniz tüm ürünlerin kalitesine önem verin. Şık olsa bile kullanışsız yapıya ve kalitesiz malzemelere sahip bir ürün almak maddi kayıptan başka bir şey olmayacaktır.

TV ünitenizi seçerken de bu ilkeye çok dikkat etmelisiniz. En kaliteli boya ve dokulardan üretilmiş bir TV ünitesi seçimi eviniz için en ideal seçim olur.  Bunun için birinci sınıf boyalarla boyanmış, alanında uzman kişiler tarafından hazırlanmış ürünleri tercih edin. Bu gibi durumlar da güvendiğiniz marka tercihleri yapmak daha güvenilir bir seçenek olur.

TV üniteleri, televizyonunuzu taşımasının yanında çekmece ve kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Bu gibi fonksiyonları içinde barındırdığı için ürünün dayanıklı bir yapıya sahip olması çok önemlidir. Ayaklarının sağlam olması da diğer bir tercih sebebi olmalıdır.

Evinizde çocuğunuz varsa çizilmeyen malzemeden yapılmış bir ünite seçimi de ideal olacaktır. Bu tarz bir üniteyi yıllarca hiçbir yıpranma ve sorun yaşamadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uzun ömürlü eşyaların ekonomik birer parça olacağını da unutmayın.

blank

Dekorasyonunuza Uygun Üniteler Seçin

TV ünitesi seçimi yapmayı düşünenler için son önemli nokta ise evin genel dekorasyonunun göz önüne alınmasıdır. Seçeceğiniz ünite ne kadar şık ve modern olursa olsun evinizin dekorasyonuna uymuyorsa öne çıkması mümkün değildir.

Modern hatlara sahip bir eviniz varsa beyaz ahşap ürünleri tercih edin. Bu seçim siyah olan televizyonunuz ile güzel bir uyum içinde olacaktır.

Daha dikkat çekici bir model istiyorsanız ayaklarında metal kullanımının yapıldığı, cam kapaklı ve aydınlatmalı modellerden birisini tercih edebilirsiniz. Çekmece kulplarında taş kullanılan modelleri de gösterişli bir tercih olarak rahatlıkla seçebilirsiniz.

Klasik ve büyük bir eviniz var ise depolama alanı da olan modeller en uygun seçim olacaktır. Bol çekmece ve raf sizin için en ideal seçim olur.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.