Blog

Giysi Dolabı Düzenleme Önerileri 

Ev düzenlemede işinize yarayacak giysi dolabı düzenleme önerileri ile dolabınız artık çok daha tertipli bir hale gelecek. Eğer giysi dolabınızın dağınıklığından şikayet ediyorsanız önerilerimize göz atarak evinizin her alanında düzen sağlayabilirsiniz.  Giysi dolapları evlerin yatak odası ya da giyinme odalarında bulunan dolaplardır. Bu bölümlerin çok özel biçimde düzenlenmesi gerekir yoksa ne kadar düzelirse düzelsin kısa sürede tekrardan dağılabilir. Basit önerilere dikkat ederek sizler de giysi dolaplarınızın sürekli olarak düzenli kalmasını sağlayabilirsiniz. 

Sizin için hazırladığımız bu yazımızda giysi dolabı düzenleme önerileri ile ipuçlarını bulabilirsiniz. Bu ipuçlarını evinizde hemen denemeye başlayabilirsiniz.  

giysi dolabı düzenleme önerileri

Giysilerinizi Kategorilere Ayırın 

Giysi dolabınızı düzenlemek istiyorsanız işe giysilerini kategorilere ayırarak başlamanız iyi bir seçim olacaktır. Düzenli olabilmek için mutlaka bir plana ihtiyacınız olacağını unutmayın. 

Giysilerinizi kategorilere ayırmak giysi dolabı düzenleme için ilk adımdır. Bu adımları yerine getirerek hayal ettiğiniz giysi dolabına kolayca kavuşabilirsiniz. 

Kategorileri ayırmak işleminde pantolon, kazak, tişört, ceket gibi farklı giysi gruplarını tek tek ayırmanız gereklidir. Bu sayede giysilerinizi dolaba karmaşık biçimde yerleştirmek yerine belirli bir düzen içinde yerleştirmiş olacaksınız.  

Giysileri kategorilere ayırmanın 3 önemi vardır: 

  • Giysilerini kategorilere ayırarak dolabınıza yerleştirdiğinizde giysilerinizi seçerken çok daha hızlı kararlar verebilirsiniz. 
  • Bu şekilde dolabınız karmaşık olmayacağı gibi görsel olarak da uyumlu bir görünüm ortaya çıkacaktır. 
  • Giysileri kategorilere ayırmanın diğer bir önemi ise ihtiyaç duymadığınız ürünleri görmeniz ve bunları dolabınızdan çıkarmanız olacaktır. Giysi dolabı düzenleme önerileri ile fazla olan giysilerinizi ihtiyaç sahiplerine verebilirsiniz.  

giysi dolabı düzenleme önerileri

İhtiyaç Duymadığınız Kıyafetleri Ayırın 

Giysi dolabınızı düzenli tutmaya karar verdiyseniz en başta genel bir kontrol aşamasını geçmelisiniz. Yazlık, kışlık vb. tüm kıyafetlerini tek tek inceleyin ve hangilerine ihtiyaç olduğunu saptayın. İhtiyaç duymadığınız giysileri ise bir kenara ayırın. 

Herkesin dolabında giymediği en az birkaç parça kıyafet vardır. Bunlar hem dolapta fazla yer kaplar hem de dolapta karışık bir görünüme neden olur. Hiç giymediğiniz eşyalarınızı ayrı bir yerde saklayın ve bunları ihtiyacı olan insanlara verin. 

Dolabınızda yer alan ve giymediğiniz çok eski kıyafetler var ise bunları atmanız daha uygun olacaktır. Giysi dolabı düzenleme önerileri ile dolabınızdaki fazlalıklardan mutlaka kurtulmaya özen göstermelisiniz. 

blank

Mevsimlik Kıyafetleri Öne Çıkarın 

Giysi dolabınızı düzenlerken dikkat etmeniz gereken diğer nokta ise mevsimlere göre dolabınızı yeniden düzenlemenizdir. Eğer fazla dolabınız yoksa her mevsime uygun kıyafetleri bir arada tutmanız mümkün olmayacaktır. Giysi dolabı düzenleme işleminin önemi burada öne çıkmaktadır.  

Mevsimlere göre kıyafetlerinizi ayırdıktan sonra diğerlerini daha sonra kullanmak üzere daha kapalı bir alana yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde bir uygulama ile dolabınız hem daha ferah olur hem de daha düzenli olur. Bu işlem ile aynı zamanda mevsimine göre giyeceğiniz kıyafetlere daha kolay biçimde ulaşabilirsiniz. 

Eğer evinizde fazla dolap varsa giysi dolabı düzenleme önerileri sizin için çok daha basit olacaktır. Fazla olan dolaplarınızı yazlık, kışlık olarak ayırarak belirli bir düzen yaratabilirsiniz. Özellikle kışlık kıyafetler daha çok yer kapladığı için o bölümü daha geniş tutabilirsiniz.  

blank
Dolap İçi Düzenleyiciler Kullanın  

Dolaplarınızı en iyi şekilde muhafaza edebilmek için dolap içi düzenleyicileri özellikle denemelisiniz. Bu tarz kutu ve organizerler günümüzde her yerde satılan parçalar haline dönüşmüştür. Sizler de bu tarz ürünleri alarak dolap içlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Dolabınız küçükse iç çamaşırı, çorap, kemer, çanta gibi ihtiyaçlarınızı bu özel kutularda saklayabilirsiniz. Bu kutular dolap içlerine uygun biçimde tasarlandığı için çok fazla yer kaplamaz ve dolaptaki karışık görünümü ortadan kaldırır.  

Dolabınızda çekmece varsa giysi dolabı düzenleme önerileri için bu çekmeceleri kullanabilirsiniz. Hatta çekmece içine organizer yerleştirerek çekmeceyi çok daha verimli kullanabilirsiniz. Ayakkabılarınız için de özel şeffaf ayakkabı kutuları alarak bunları üst üste kullanabilirsiniz. Kutular şeffaf olacağı için aradığınız ayakkabıyı kolayca bulabileceksiniz. 

Daha fazla yer tasarrufu yapmak için dolap kapaklarını da kullanabilirsiniz. Bu kapaklar asılan organizerler birçok aksesuarınızı yerleştirebileceğiniz işe yarar bölmeler olacaktır.  

blank
Renklere Göre Düzenleme Yapın 

Giysi dolabınızda tamamen düzenli ve estetik bir görünüm elde etmek istiyorsanız son önerimiz ise renklere göre ayırım yapmak olacaktır. Ürünlerinizi kategorize ettikten sonra kendi içlerinde renklerine göre de bir düzen oluşturabilirsiniz. 

Beyaz kazaklarınızı bir tarafa, siyah bluzlarınızı diğer bir tarafa koyarak görünüm olarak uyum yakalayabilirsiniz. Günümüzde birçok kişi giysi dolabını düzenlerken bu metodu tercih etmektedir. Sizler de giysilerinizi renklerine göre ayırma işlemini mutlaka denemelisiniz.  

Bu uygulama esnasında aynı tonlarda giysileri yan yana getirmeniz yeterlidir. Aynı rengi yan yana getirme gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Basit bir şekilde siyahları bir tarafta, beyazları bir tarafta, canlı renkleri ve ara renkleri ise ayrı bölümlerde kullanabilirsiniz. 

Sizler için saydığımız bu giysi dolabı düzenleme önerileri ile dolaplarınızı hızlıca çok daha düzenli bir hale getirebilirsiniz. Son olarak düzen için birkaç saatini ayırmanız yeterli olacaktır. Sonrasında düzenli ve tertipli bir şekilde giysi odanızın keyfini sürebilirsiniz.  

Back to list

Leave a Reply

Your email address will not be published.