İnegöl Mobilya sektöründe 1994 yılından beri edindiğimiz tecrübe ve birikimlerimizi; mobilya sektörünün ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak, hızla büyüyen ve gelişen İnegöl Mobilyasında katma değer yaratmak, kendimize özgü tasarım ve kalite anlayışımızla Türkiye’nin önde gelen markalarından olmak amacı ile 2008 yılında Berrak Koltuk ve Mobilya firmasını kurarak ticari faaliyetlerimize başladık. 75 metrekare gibi küçük bir atölyede başlayan koltuk üretim aşkımız, 2013 yılında 3 atölye ve 4 depoya ulaşarak devam etmiştir. Koltuk üretiminin yanında 2014 yılında ilk kez mobilya üretimine de başladık.

Berrak Mobilya olarak, müşterilerimizin talep ve beklentilerini anlayan ve onlara özel çözümler sunan, kaliteye önem veren, kendine özgü tasarım anlayışımızla tasarladığımız ilk Yatak Odası takımı, 2015 İSMOB (İstanbul Mobilya Fuarı)’ nda Özgün Mobilya Tasarım ödülüne layık görülmüştür. Almış olduğumuz bu ödül doğru yolda olduğumuzun bir kanıtı olarak bize yatırımlarımıza hız vermemiz gerektiğini göstermiştir. Bu doğrultuda 2015 yılında 15000 metrekare üzerine kurulu 7000 metrekare üretim alanına sahip yeni fabrikamızda faaliyetlerimize devam etmeye başladık. Siz değerli müşterilerimizin ürünlerimize göstermiş olduğu teveccüh ile geldiğimiz noktada 10 000 metrekare üretim alanı İnegöl Mobilyum AVM A etap ve B etapta 1’er mağaza, İstanbul Masko Mobilyacılar Çarşısında 1 adet mağaza, Almanya Köln de 1 adet mağaza, Amerika’da 1 adet depo ile faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Vizyon

Berrak Mobilya ve Koltuk firması olarak; Teknoloji ve Yenilikleri yakından takip ederek tasarladığımız ürünlerle kalitede çıtayı sürekli yükseltmeyi, Konforlu, kullanışlı, kaliteli ürünleri uygun fiyatla buluşturmayı, Sürekli yükselen ihracatımız ile hem İnegöl mobilyasını dünya ile buluşturmayı hem de ülke ekonomisine döviz kazandırmayı, Yatırımlarımız ve sürekli büyüyen faaliyet alanlarımız ile istihdama ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaç edindik.

Misyon

Berrak Mobilya ve Koltuk firması olarak, Ar-Ge faaliyetlerimiz ile Tasarım Ödüllü Mobilyalar üreterek müşterilerimizin farklı yaşam biçimlerine ve kullanım alışkanlıklarına uygun, dünya standartlarında, kaliteyi uygun fiyatla buluşturan ve çevre dostu ürünler üretmeyi şiar edindik.