Blog

Kendiniz İçin En Uygun Modern TV Ünitesi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

modern TV ünitesi

Birbirinden güzel modern TV ünitesi çeşitleri arasında seçim yapmakta zorlanıyor musunuz? Karar vermenizi kolaylaştıracak önerileri sizlerle buluşturuyoruz.  Televizyon akşamlarımızın neşesi ve sinema gecelerinin yıldızıdır. Ailenizle ve sevdiklerinizle keyifle dizi veya film izlerken yalnızca televizyonu görmezsiniz.

Televizyon üniteniz de her zaman gözünüzün önündedir. Eğer estetik zevkinize hitap etmeyen bir mobilya karşınızdaysa tüm keyfiniz kaçabilir. Gözünüz sürekli televizyonun etrafındaki ögelere takılabilir. TV ünitesi bulunduğu duvarın havasını tamamen değiştirir. Böyle düşününce göz zevkinize ve ortama uygun bir modern TV ünitesi seçmenin önemi daha iyi anlaşılır. Hem beklentilerinizi karşılayan hem de göze hitap eden bir mobilya seçmeniz için bu tavsiyeler çok işinize yarayacak. Seçim yaparken kendinize sormanız gereken sorular ve öneriler şu şekilde…

modern TV ünitesi

Seçtiğiniz Ünite Mobilyalarınızla Bütünlük Sağlıyor Mu?

Eğer salonunuza veya oturma odanıza bir TV ünitesi alacaksanız ilk sormanız gereken soru budur. Odaya eklenen tüm mobilyalar için bütünlüğü bozmamak adına bu bakış açısına sahip olmak gerekir. Çünkü salonunuz klasik tarzdaysa ekleyeceğiniz modern TV ünitesi hiç de güzel gözükmeyebilir. Hem aldığınız mobilyaya yazık olur hem de salon genelinde istenmeyen bir hava oluşur. Ama alacağınız ürün ile diğer mobilyalar bütünlük sağlıyorsa aldığınız yeni eşya ortama yepyeni bir hava katar. Bu sayede hem yeni mobilyaya hak ettiği ortamı vermiş olursunuz hem de bütünlük elde edersiniz.

Satın aldığınız mobilyaların illa ki takım olması gerekmiyor. Kendi takımınızı siz de oluşturabilirsiniz. Odadaki mobilyaların tarzına, rengine ve materyaline bakarak seçim yaptığınız sürece bir problem çıkmayacaktır.

modern TV ünitesi

Seçtiğiniz Modern TV Ünitesi Beklentilerinizi Karşılıyor Mu?

Televizyon ünitesi satın alırken kendinize sormanız gereken bir diğer önemli soru da budur. TV ünitesinden ne gibi bir beklentim olabilir diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak ünitede bulunan depolama alanını ve aksesuarlarınızı sergileyebileceğiniz alana kadar incelemelisiniz. Belki kitaplarınızı ünitede tutmak istiyorsunuz, belki de çekilen aile fotoğraflarını. Belki de hiç aksesuar kullanmadan sadece TV’yi taşısın istiyorsunuz. Bunları iyice değerlendirerek seçim yapmanız daha sonradan pişmanlık yaşamanızı engelleyecektir.

Bir diğer önemli konu da almayı düşündüğünüz ünitenin boyutlarıdır. Televizyonunuzun boyutuna göre çok küçük kalmayacak bir seçim yapmalısınız. Ancak daha sonra televizyonunuzu değiştirmeniz ihtimaline karşı büyük ekran TV ile de kullanabileceğiniz modelleri seçmenizi öneririz. Bu sayede ilerleyen dönemlerde modern TV ünitesi konusunda yeniden düşünmenize gerek kalmaz.

blank

Hangi Oturma Grubuyla Hangi TV Ünitesini Kullanmalısınız?

Salonunuza ya da oturma odanıza şöyle bir göz attığınızda daha çok hangi tarzı görüyorsunuz? Ahşabın sıcaklığıyla sarılmış bir görüntü mü hâkim yoksa metal detaylarla bezenmiş bir hava mı var? Bu soruların yanıtları sizi istediğiniz TV ünitesine götürecek. Eğer siyah ve beyaz renklerin hâkim olduğu ve metal detayların bulunduğu bir salonunuz varsa beyaz renkte bir TV ünitesi seçebilirsiniz.

Ahşap materyalin daha fazla bulunduğu bir salon için ise ceviz ağacının asaletini taşıyan bir TV ünitesi seçebilirsiniz. Rustik çizgilerin hâkim olduğu bir TV ünitesi de ahşap detaylı koltuklarınızla uyum sağlayacaktır. Eğer çok renkli bir salonunuz yoksa ve daha koyu renkler ortamda hüküm sürüyorsa açık gri tonlarında bir modern TV ünitesi de seçebilirsiniz.

blank

Modern TV Ünitesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ünite seçimi yaparken kullanım ömrünün uzun olması için kaliteli malzemeden yapılmış iyi işçilik taşıyan mobilyalar seçmelisiniz. Renk ve tarz konusunda hassas davranarak ortama uyum sağlayacak seçimler yapmalısınız. Dilerseniz orta sehpa ile birlikte sunulan TV üniteleri arasından tercih de yapabilirsiniz. Bu bütünlük sağlanmasına fayda sağlarken bir diğer mobilya ihtiyacını da karşılamaya yardımcı olur.

Satın alacağınız modern TV ünitesi yeterli depolama alanı sağlıyor mu? Unutmayın ki salonda da pek çok eşya bulunmaktadır. Televizyon ile kullandığınız oyun konsolları ve elektronik cihazları koyabileceğiniz çekmeceler işinize yarar. Daha pek çok eşyayı daha muhafaza edebileceğiniz bir seçim yapmak yararınıza olacaktır.  Seçim yaparken TV ünitesinin monte edileceği veya konumlandıracağı yerin ölçüsünü iyi almalısınız. Odanız çok küçükse buna göre bir tercih yaparak çok fazla yer işgal etmeyen bir TV ünitesi seçebilirsiniz.

blank

Modern TV Ünitesi İle Birlikte Kullanabileceğiniz Aksesuarlar

Birbirinden güzel TV üniteleri arasından seçiminizi yaptıktan sonra bu yeni mobilyayı da dekorasyona dâhil etme zamanı geldi. Üzerinde sadece televizyonun olduğu bir ünite çok da hoş görünmez. Bu yüzden az da olsa aksesuar ile mobilyanıza gereken değeri verebilirsiniz. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken bir konu var.

Çok fazla aksesuar ekleyerek veya çok dikkat çekici parçalar ekleyerek seyir zevkini bozmamanız gerekiyor.  Ünitenizin raflarına veya diğer alanlarına bir fotoğraf çerçevesi veya birkaç biblo ekleyebilirsiniz. Sevdiğiniz kitapları veya dergileri üniteye ekleyerek hem işlevsel bir hareket yapmış olursunuz hem de dekoratif. Yalnız TV ünitesinin üzerine veya yanına çok fazla tablo asmanızı önermiyoruz. Çok kalabalık bir görüntü oluşması halinde sinema akşamlarında odaklanmanız zor olur. Hayal gücünüzü ve tarzınızı kullanarak yeterli sayıda aksesuar kullanmanızı tavsiye ederiz.

Back to list

Leave a Reply

Your email address will not be published.