Blog

Ev Dekorasyonunda TV Ünitesi Kullanımı

Ev Dekorasyonunda TV Ünitesi Kullanımı

Sıklıkla karşımıza çıkan kullanım şekilleri arasında ev dekorasyonunda TV ünitesi kullanımı yer almaktadır. Eski dönemlerde tüplü televizyonların yerleştirildiği, boydan boya kullanılan duvar vitrinleri vardır. Birçok rafı ve bölmesi olan bu vitrinler zaman içinde daha şık, küçük boyutlarda ünitelere yerini bıraktı.

Eviniz için şık modern tasarımlara sahip bir ünite alarak estetik bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca bu ürünleri seçerken ise dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Evin dekorasyonuna uygun bir ünite seçiminin yanı sıra işlevsel ve şık ürünlerin seçimi de oldukça önemli bir yere sahiptir.

Bu konuda kafa karışıklığı yaşıyorsanız yazımızı okuyarak destek alabilirsiniz. Sizler için özel hazırladığımız bu yazımıza göz atarak ev dekorasyonunda TV ünitesi kullanımı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda TV Ünitesi Kullanımı

Farklı Tasarımlarda TV Üniteleri

Her evde mutlaka bir televizyon bulunmaktadır. LCD ekran televizyonların boyutu birbirinden farklıdır. Bununla birlikte bazıları ünite üzerinde kullanılırken bazıları ise duvara monte edilmiş biçimde kullanılır. Bu kullanım şekillerine göre farklı tarzlarda ünite seçimi yapmak ise mümkündür.

Birçok farklı tasarımda ünite seçimleri yapılabilir. Modern, şık, basit seçimlerin yanı sıra klasik ve doğal görünümlü üniteler de çok tercih edilmektedir. Bu modeller arasında ahşap kaplamalar özellikle dikkat çekicidir.

Bununla birlikte cam ve metal detayı olan daha modern ünite seçimleri de yer alır. Bu ürünlerin yanı sıra farklı geometrik desenlere sahip fütüristik modellerin yanı sıra vintage olarak adlandırabileceğimiz retro modeller de sıklıkla tercih edilmektedir. Sizler de bu ürünlerin hepsine göz atabilir ve eviniz için en uygun olacak ev dekorasyonunda TV ünitesi kullanımını seçme şansı elde edebilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda TV Ünitesi Kullanımı

Renkli Tercihler Yapın

Mobilyalarda klasik ve koyu renklerin tercihi çoğu evde görülmektedir. Ama artık dekorasyonda daha fazla renk kullanımı ile daha çarpıcı bir etki yaratmak mümkün. Sizler de bu anlamda bir yenilik yaparak daha renkli TV ünitesi seçimi yapabilirsiniz.

Renkli ürünlerin tercihinde evinizin geri kalan eşyaları ile uyum içinde tercihler yapmaya da özen göstermelisiniz. Bu şekilde kullanımlar ile evinizin televizyon köşesini çok daha renkli bir hale getirmeniz mümkün.

Yeşil, mavi renkli mobilyalar özellikler son yıllarda çok trend olan ürünler arasında ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca bu renkler ile canlı ve dikkat çekici ev dekorasyonunda TV ünitesi kullanımı yaratmayı başarabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda TV Ünitesi Kullanımı

TV Ünitesi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

TV ünitesi kullanımı dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir. Sizler de belirli noktalara dikkat ederek ev dekorasyonunda TV ünitesi kullanımında çok daha iyi seçimler yapabilirsiniz.

Ünite seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli noktalar arasında ise şunlar yer almaktadır:

 • Evinizde TV ünitesi mi yoksa sehpası mı istediğinize karar vermelisiniz. Sehpa sadece alt kısmında bir konsol bulunan bir ürünken ünite çeşitli çekmeceleri ve rafları olan bir üründür. Çok daha işlevsel bir tercihtir.
 • TV ünitesi seçerken dikkat edilmesi gereken ilk nokta kalitesidir. Tasarım ve rengi ikinci planda olmalıdır. Kaliteli bir ürün seçimi ile uzun yıllar bu ürünü kullanabilir ve ekonomik bir tercih yapabilirsiniz.
 • Bazı TV ünitelerinin köşesinden televizyon vs. ürünlerin kabloları gözükebilmektedir. Bu oldukça kötü ve karışık bir görünüme yol açmaktadır. Bu nedenle ünite alırken bu kabloları saklayacak özel seçimler yapmaya özen göstermelisiniz.

Ev Dekorasyonunda TV Ünitesi Kullanımı

İşlevsel Ünite Seçimleri

Ünite seçiminde dikkat edilecek birçok nokta var. Bunların başında ise kalite ve işlevsel özellikleri olan bir ürün seçimi gelmektedir. Seçeceğiniz ünitenin hem şık ve modern hem de çekmece ve raf düzeneklerinin olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu şekilde bir kullanım ile oturma odanız için aynı zamanda kitaplık işlevini de yerine getirmiş olursunuz. Oturma odası ve salonunuzda; hem ünite hem de kitaplık almak yerine tek bir doğru ünite seçimi yapabilirsiniz. Bu sayede en doğru ve fonksiyonel seçimi yapmış olursunuz.

Bazı ünitelerin duvar kısmında da raflar bulunmaktadır. Aynı zamanda size depolayacak daha fazla alan verecektir. Bu tarz ürünleri seçerek çok daha mantıklı bir ev dekorasyonunda TV ünitesi kullanımı yapma şansı elde edebilirsiniz. Raf, kapalı çekmeceler ile üniteniz bir üniteden çok daha fazla işleve sahip olacak ve uygun bir kullanım şekline dönüşür.

TV Ünitesi Nasıl Seçilir?

TV ünitesi seçimi ve kullanımında dikkat etmeniz gereken ana noktalar arasında şunlar yer almaktadır:

 • Eğer küçük bir eviniz varsa bu durumda alacağınız ünite de küçük boyutlarda olmalıdır.
 • Dikkat çekici bir model tercihi ile dekorasyon seçiminde öne çıkabilirsiniz.
 • Televizyon modeline ve büyüklüğüne uygun olacak şekilde ünite seçimi yapılmalıdır.
 • Renkli TV üniteleri ile iddialı seçimler yapabilirsiniz.
 • Zıt renk kullanımı ile evinizde şık ve modern bir hava yaratabilirsiniz.
 • Ünitelerin MDF’si mutlaka sağlam ve kaliteli olmalıdır.
 • Ekonomik fiyatlara sahip bir ünite seçimi yapmaya özen göstermelisiniz.
 • Teknolojiyi takip ederek yeni çıkan ürünlere uygun ünite seçimleri yapabilirsiniz.

Tüm bu noktalara dikkat ederek her zaman için en iyi ev dekorasyonunda TV ünitesi kullanımı yapma şansı elde edebilirsiniz.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.