Blog

Siyah ve Beyaz ile Uyumlu Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Oluşturulur?

yemek odası dekorasyonu

Siyah ve beyazın büyüsü ile eşsiz bir yemek odası dekorasyonu sahibi olabilirsiniz. Yıllardır her türlü eşyada, giyside, trendde kullanılan siyah ve beyaz renkler zıtlığın en güzel uyumudur.

Evinizde maskülen ve cool bir duruş yaratmak istiyorsanız en etkili yol siyah ve beyaz rengin hakim olduğu bir dekorasyondur. Birbirine en yakışan renkler olarak sayacağımız siyah ve beyaz kullanımı evinize karizmatik bir duruş katacaktır. Siyah ve beyaz rengi nasıl kullanabilir, yemek odası için bu renkleri nasıl dekore edebilirim? Hepsi ve daha fazla dekorasyon fikirleri için yazımıza göz atmadan geçmeyin.

yemek odası dekorasyonu

Güç ve Saflık Bir Arada

Her rengin bir anlamı ve temsil ettiği bir simge vardır. Siyah güç ve gösterişi temsil ederken beyaz ise masumluk ve saflık anlamına gelir. İkisi bir araya geldiğinde ise mükemmel bir uyum ortaya çıkar.

Siyah ve beyaz rengin uyumunu yemek odanızda kolaylıkla gösterebilirsiniz. Bunun için siyah ve beyaz olarak seçeceğiniz eşyalarınızı metalik ve altın renkler ile tamamlayarak bütünlük sağlayabilirsiniz.

Siyah rengi duvarlarda kullanmak isterseniz bu durumda yemek odası dekorasyonu için daha açık renkte tercih etmelisiniz. Bu şekilde güzel bir kontrast yakalayabilirsiniz. Yemek masası ve sandalyelerinizde bej, krem, beyaz gibi renkler tercih edebilirsiniz.

Siyah- beyaz ağırlıklı yemek odanızda siyah duvarları aydınlatması için beyaz renkli aydınlatma sistemini de kullanabilirsiniz.

blank

Yükselen Trend: Siyah ve Beyaz

Günümüzün yükselen trendleri arasında siyah ve beyaz renkleri gelmektedir. Hemen her alanda karşımıza çıkan bu renkler ev dekorasyonunda sıklıkla tercih edilmektedir.

Yemek odanızı dekore ederken kullanacağınız bu renkler seçkin ve çağdaş bir tasarım zevkini ortaya çıkaracaktır. Yemek odanızda açık renkli duvar kağıtları ile siyah renkli masa takımı kullanabilirsiniz. Duvarınızda seçeceğiniz siyah ve beyaz çizgilerden oluşan duvar kağıtları ile de aynı etkiyi yaratmanız mümkündür.

Diğer bir yemek odası dekorasyonu için ise zebra ya da dama desenli koltukları tercih edebilirsiniz. Bulunduğu alanda tüm dikkatleri üzerine çeken bu desenler evinize eğlenceli ve modern bir hava da katacaktır.

yemek odası dekorasyonu

Cool ve Sakin Bir Duruş

Siyah ve beyaz demek sakin ve cool bir duruşu akıllara getirir. Aynı cool havayı evinizde yakalamak için bu renkleri evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz.

Evinizde ayrı bir odayı yemek odası için kullanıyorsanız dekorasyonunu da evinize uygun biçimde yapmalısınız. Elbette bu alanda farklı bir tasarım fikrini de benimseyebilirsiniz.

Siyah ve beyaz renklerin hakim olduğu yemek odası dekorasyonu fikri bu anlamda iyi bir fikir olacaktır. Koyu renkleri çok sevmiyorsanız beyaz renkli masa takımı ve duvarların yanına siyah objeler seçebilirsiniz. Aynı şekilde koltuk ve masanın ayağında kullanılacak siyah renkler de etkili bir görüntü yaratacaktır.

Küçük detaylar ile büyük parçaların uyumu her zaman şık olacaktır. Bu nedenle siyah ya da beyazı sadece ufak detaylarda kullanabilirsiniz. Duvarlara yerleştirilecek beyaz renkli konsollar ile siyah duvarlarda istediğiniz kontrastı elde edebilirsiniz. Bu gibi küçük dekorasyon fikirleri ile evinizi istediğiniz şekle kolayca sokabilirsiniz.

blank

Şıklığı Detaylarda Yakalayın

Yemek odanız evinizin diğer bölgeleri kadar önem verilmesi gereken bir alandır. Özellikle misafirlerinizi ağırladığınız bu alanın olabildiği kadar şık, modern ve işlevsel bir görünümü olmalıdır.

Yemek odanızda siyah ve beyaz renkli bir dekorasyon yaratmak için tek tek parçalarda bu renkleri kullanabilirsiniz. Yemek takımınızın tamamı beyazsa, duvarlarınız da siyahsa detaylarda renkleri çoğaltabilirsiniz. Siyah renkli duvara beyaz tonlarında tablolar asabilir, beyaz aydınlatma kullanabilirsiniz.

Beyaz yemek takımı için ise siyah renklerde metalik aksesuarlar, biblolar ve vazolar seçebilirsiniz. Yemek odası dekorasyonu için olmazsa olmaz diğer nokta ise taze çiçek kullanımıdır. Masanızda düzenli olarak taze çiçek kullanımı yaparak sade ve çarpıcı döşenmiş odanızı doğal bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Seçeceğiniz perde seçiminde de aydınlık bir hava yaratılması oldukça önemlidir. Bunun için modern bir parça olan stor perdeleri ile de kullanabilirsiniz. Bu parçalar oldukça kullanışlı parçalar olarak da kullanılmaktadır.

yemek odası dekorasyonu

Sadelikten Kaçınmayın

Evinizde şık bir hava yaratmak istiyorsanız fazla göz yoran, şatafatlı ürünlerden uzaklaşmalısınız. Günümüzde en çok dikkat çeken ve tercih edilen dekorasyon fikirleri sadelik içeren fikirlerdir.

Sade görünümü en güzel şekilde siyah ve beyaz renkler ile sağlayabilirsiniz. Bu iki renk yan yana geldiği anda sade ama çok çarpıcı bir görünüm ortaya çıkarmaktadır. Böylece hem modern hem de istediğiniz etkileyici havayı elde edebilirsiniz.

Siyah ve beyaz renklerin tamamını yemek odanızda kullanabilirsiniz. Siyah yemek masasına beyaz sandalyeler seçebilirsiniz. Beyaz renkli duvarınızın bir bölümünde zebra ya da dama deseni kullanabilirsiniz.

Perde ve aydınlatma seçiminde ise yine beyaz renkleri tercih ederek işlevsel bir tercih yapabilirsiniz. Yemek odanızı daha iyi aydınlatmak için lambader kullanımı da yapabilirsiniz. Siyah metalden üretilmiş lambaderler yemek odası dekorasyonu için uygun birer parça olacaktır. Tüm bu noktalar dikkat ederek siz de evinizde modern ve estetik bir başkalaşım yaratablirsiniz.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.